Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért végeznek publikusan...

Miért végeznek publikusan kutatásokat arról hogyan tudnak minél jobb Deepfakeket gyártani politikusokról?

Figyelt kérdés

Ha egy zárt csoport meg akarná dönteni a hatalmat és azért próbálna ilyen kutatásokat végezni az még érthető lenne a részükről.

Értem hogy jó ha az emberek tudnak ilyen dolgokról.

De ha eleve mindenki számára látható hogy hogyan készül mi értelme van mind ezt megcsinálni egyáltalán? Mint ha azt kutatnád és tanítanád az embereknek hogyan lehet minél jobban hazudni és átverni embereket.


2020. ápr. 8. 18:45
 1/3 2*Sü ***** válasza:
100%

A deepfake mögötti technológiát informatikusok fejlesztik. Nem azért, mert ők személyesen akarnak vele kezdeni valamit, hanem egyrészt önmagáért, mert simán csak érdekes terület, jó kihívás, másrészt azért, hogy aztán majd a világ eldöntse, hogy mire tudja ezt használni. Vannak nyilvánvaló pozitív felhasználási módjai.


Olyan ez, mint a képmanipuláció. Lehet remek dolgokat is kihozni pl. egy Photoshoppal, lehet pozitív céllal is használni, olyan képeket készíteni, amit Photoshop nélkül nem, vagy sokkal macerásabban, költségesebben. A deepfake-nek hívott technológia tulajdonképpen nem más, mint valós idejű képszerkesztés csak éppen videóra.


Hogy politikusokkal demózzák, annak két oka van. Egyrészt egy politikus jól ismert személy, másrészt jól ismert véleménye van, így jól lehet demonstrálni, hogy mennyire meggyőzőnek tűnik, hogy tényleg hihető az illúzió, hogy – magyar viszonylatra lefordítva – Orbán Viktor a migránsok segítésének fontosságáról beszél, vagy Gyurcsány Ferenc amellett érvel, hogy legyen Orbán Magyarország teljhatalmú elnöke. Sőt ezzel tulajdonképpen fel is hívják a figyelmet a negatív felhasználási lehetőségre, ezzel el is veszik az élét annak, hogy a dolgot elsősorban ilyen célra használják.

2020. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Aki tudja, hogyan készül, az tudja utána az eredményt a legjobban felismerni.

Ahogy egyre jobbak a CGI-k fake videók, egyre jobb módszerek kellenek a csalások lebuktatására is, éppen a visszaélések kivédésére.


Legalábbis ez egy elég jó legalizáló ok, mármint sandboxban futtatásra, mert tudtommal a deepfake maga publikusan illegális.

2020. ápr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
wow, ez is ritkán van. Hogy az első válasz értelmes.
2020. ápr. 9. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!