Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Videófelvételeken az időtartam...

Videófelvételeken az időtartam számlálónál a másodperc után miért csak 24-ig számol?

Figyelt kérdés
Videófelvételeken látni, hogy fehéren megy a számláló. 1 óra 60 másodperc, 1 másodperc meg csak 24 valami. ami nagyon gyorsan számol. és miért csak 24 ig??
2020. ápr. 11. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mozifilmek másodpercenként 24 képkockából állnak.
2020. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jaa, hogy ahhoz van köze?? ééértem. Tehát akkor az azt számolja, hogy ha megállítom akkor tudjam ,hogy melyik képkockánál tart. Na és amelyik pl 30fps-el megy? vagy 60? youtube-on odaírják a title-be, hogy 1970' SHORT MOVIE 30 FPS.
2020. ápr. 11. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Két iskola létezik filmrogzites téren. Az NTSC szabvány és a PAL szabvány.

Előbbi Amerikában használatos és másodpercenként 30 képet rögzít, utóbbi Európában használatos és másodpercenként 25 képet rögzít. (amelyek számozása a te által említett videón valószínűleg 0-tol 24-ig történik).


Az eltérés abból fakad, hogy Amerikában a hálózati feszültség 60HZes, Európában 50HZes, a kepfelvetel suruseget ehhez igazították. (annak a fele.)

2020. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!