Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Időkapszulát szeretnék házilag...

Időkapszulát szeretnék házilag csinálni segitenétek hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
És pontosan mire legyen képes a kapszulád?
2010. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha a szó jelentésének konzervatív értelmében akarsz időkapszulát készíteni - pl. üzenni akarsz a jelenből az unokádnak, akkor először is azt kell felmérned, hogy mit akarsz betenni a kapszulába. Nem mindegy, hogy csak egy papírlapot üzenettel, vagy egy dvd lemezzel, vagy tárgyakat is. Ehhez képest kell a méretet tervezned.

Én kettősfalúra tervezném, belülre egy tűzálló tokba tenném a lényeget és azt valami rozsdamentes anyagba zárnám. Egyrészt hegesztéskor (lezáráskor) másrészt nyitáskor ne sérüljön a beltartalom. A felnyitásához használati jelzéseket gravíroznék a felületre. Aztán betonakna és fedlap rá. Esetleg arra is tábla...

2010. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez tul bonyolult de te biztos olyanra gondolsz mint abban a filmen amit ugyhivnak hogy képlet
2010. júl. 27. 17:05
 4/10 A kérdező kommentje:
margarinos dobozt egy zacskóba?
2010. júl. 27. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hova akarod tenni és mennyi iőre. Ha el akarod ásni 50 évre, akkor a margarinos doboz zacskóban nem jó ötlet. Ha a polcra akarod tenni, nos, akkor ennyi erővel bármit hívhatunk időkapszulának.


Szerintem az előző által leírt bonyolultság nem kell. Én pl egy befőttes üveget (akár egy kisebb fajtát) használnék, amit gipszbe öntenék. Ahhoz mindössze egy üveg és pár kiló modellgipsz kell.

2010. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

"margarinos dobozt egy zacskóba?"

:D Hogy én miken nem szakadok negyedórákat az éjszaka közepén... :)

2010. júl. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
00:36 nem nagyon értelek
2010. júl. 30. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Én ásnék egy 5 méter mély gödröt, hogy minél kisebb legyen a hőingadozás a párakicsapódás miatt, és öntenék egy kívül, belül leszigetelt betonaknát, egy levehető betonfedéllel majd egy ebbe belecsúsztatható 20mm-es tűzálló acélszéfet, majd ebbe mehet a kisebb tartó, amiben a cuccok lennének, ez duplafalu üveg lenne, kivákumozva, kívülről ólomborítás, légmentes és nagyon jó szigetelő tetővel, a belselye pedig bársonyborítású lenne a földrezgések okozta kár kiküszöbölésére.

Én így csinálnám meg, neked is ezt ajánlom.

2010. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
valóban csináltál időkapszulát? szuper GRAT
2010. aug. 5. 13:12
 10/10 anonim válasza:
55%

Barátnőmmel mi is akarunk csinálni ilyet :) Majd egy 30-50 év múlva ha kiássuk akkor mekkora jó lesz már :D

Én arra gondoltam, hogy egy 16 megás mmc-re rakok pár képet, szöveget, persze papírra is írunk, meg mindenféle emléket teszünk bele :) Befőttesüveg az jó, de törik... az, hogy gipszbe van öntve ez jó 5let ;) Szerintem így is fogjuk csinálni :)

19/F

2010. aug. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!