Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudok egy képen lévő...

Hogyan tudok egy képen lévő tárgynak a méretét meghatározni?

Figyelt kérdés
Adott egy kép photoshopba aminek a mérete szélesség 16,93 cm magasság 30,06 cm. A képen van egy tárgy aminek tudom valós méretet a valóságban 15cm hosszú ez tárgy. A photoshopba van egy eszköz amivel lehet vágni, és ennek az eszköznek a meghatározása alapján ez a tárgy 2,20 cm méretű hosszú. Viszont az a másik tárgy aminek akarom tudni a méretét az pedig 0,85 cm méretű hosszú ugyan ezen photoshop mérés szerint. Hogyan tudhatom meg ennek az eszköznek/tárgynak a körülbelüli valós méretét

2020. ápr. 14. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyha ez a két tárgy egy síkban van (ugyanolyan, illetve közel ugyanolyan távolságra a kamerától), akkor egyszerűen a hasonlóság elvével; valós/képi méret hányados ugyanakkora minden tárgy esetén.
2020. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a szög, távolság egyezik akkor aránypárral. Ha nem akkor azok figyelembevételével szögfügvényekkel(is). De még az is lehet, hogy sehogy.
2020. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyjából egy síkba vannak a képen, illetve van egy másik kép is amin ugyan így szerepel a tárgy viszont ott már nem igazán tudok mihez, de ot is végeztem egy mérést, és ott is hasonlóan ez a kb 0,8-as érték jött ki. Bár ezt nem tudom, hogy véletlen, vagy számít-e a dologban.
2020. ápr. 14. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Photoshop, két dimenzió, minden részlet éles? Itt csak szép lehetsz, de okos nem. Kizárt hogy bármilyen méretet arányosítással meg tudj határozni.
2020. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen 2 dimenziós, és viszonylag éles, egyébként a PS-t azért használtam, mert ebbe tudtam vonalzó segítségével méretet meghatározni, han rá jobb program/mód azt is kipróbálom. Illetve a PS előtt ujjal mértem le a tárgyat és ugy viszonyítottam a másik tárgyhoz aminek valóságban is tudom a méretét, és kb a tudott tárgy háromnegyede volt, vagy picivel több, de hát ez nem hiszem hogy pontos volt illetve hogy számít-e valamit.
2020. ápr. 14. 20:03
 6/7 anonim válasza:
Ha egy képen van, mint pl, egyszerre van lefotózva egy 10 centis és egy valamivel nagyobb bot,egymás mellett mondjuk a falnak támasztva, és tudod az egyiknek a méretét, akkor egész jól meglehet saccolni a másiknak a méretét is. De mondjuk, ha csak le van fotózva egy x méretű bot, és a képen semmi nincs, amihez tudsz viszonyítani, úgy azért elég esélytelen a történet.
2020. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első válaszoló mondja, az arányosságuk alapján dolgozhatsz. De csak akkor, ha a kamerától mind a kettő azonos távolságra van.

[link]

Ha nem egy síkban vannak, a hátrább lévő kisebbnek látszik...

2020. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!