Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mitől függ a generátor kimenő...

Mitől függ a generátor kimenő feszültségének frekvenciája?

Figyelt kérdés
Válaszokat előre is köszönöm.

2020. máj. 1. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Ha autó, akkor semmitől, mert az egyenáramnak nincs frekvenciája.

Ha váltakozó feszültségű generátor állítja elő, akkor a fordulatszámtól, uyanazt a generátort nézve.

2020. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Egy generátorból kimenő frekvencia függ a generátor pólus-számától, és a fordulatszámtól.

#1 Válaszadó! Dinamót ma már nem nagyon használnak, még motorbringán se.

Ha váltóáramot egyenirányítunk, a frekvencia megmarad, sőt kapcsolástól függően duplázódik is. A "brumm" kiszűrése sokszor nem is egyszerű. Arra, hogy valóban egyenáram legyen az egyenáram, fojtótekercseket, kondenzátorokat, "stabkockát" (Pl. 78xx csip) használunk.

2020. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 1. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Hol emlegettem én dinamót?


Kell mondanom, hogy a dinamó (ha már ellentmondás gyanánt szóbahoztad) tekercsei is váltakozóáramot termelnek?

Igem, és azt is egyenirányítják, ezt a kollektor végzi.

Innen kezdve a dinamó feszültségenek is a fordulatszámtól függően van váltakozóáramú összetevője szuperponálódva az egyenáramra.

Ez akár meg is mérhető, vagy oszcilloszkópon látható is.

2020. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hol emlegettem én dinamót?"

Hát az első mondatodban tárgyalt gépet megkülönböztetted a váltakozóáramú generátortól a másodikban. Szerinted gyakorlatilag mi más van váltakozóáramún kívül, mint egyenáramú? Azt meg tradicionálisan dinamónak hívják.


"Kell mondanom, hogy a dinamó (ha már ellentmondás gyanánt szóbahoztad) tekercsei is váltakozóáramot termelnek?"

A tekercsei igen. De a gép meg nem egészen ugyanaz, mint egy tekercse.


"Innen kezdve..."

Akkor most van egyenáramú gép, vagy nincs? :D

2020. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Legyen igazad: mincs

Legyen igazad: van

Válogass, legfeljebb az eredményre vagyok kíváncsi.

Ebben a kategóriában (a részletekben) lehet eső, lehet hó, értelmezhetem így is, úgy is.

Mint tetted Te is, ha úgy nézem igazad van, de nem kívánok további eszmecserét.

2020. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!