Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kb. mennyi szárazjég kell...

Kb. mennyi szárazjég kell ahhoz, hogy egy zárt légterű autóban megfulladjon az ember min.1 óra alatt?

Figyelt kérdés

A barátommal a napokban arról vitatkoztunk, hogyha pl. egy Suzuki Swift méretű autóban szárazjeget szállít valaki olyan (rendkívül okos) módon, hogy az nincsen légmentesen elzárt és hőtartó dobozban, hanem mondjuk egy vödörben vagy hordóban nyitott fedővel, és az ember úgy szállítja azt az autójában, akkor kb. hány kiló szárazjég kell ahhoz, hogy a felszabaduló szén-dioxid gőz min. 1 óra alatt végezzen a sofőrrel?


Én arra tippeltem hogy elég hozzá 20 kg, a barátom viszont 40 kg-t mondott.


2020. máj. 5. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Te nyertél a 20 kilóval, mivel a leírt körülmények esetén jég nélkül is megfullad az ember a saját kilélegzett CO2-jétől.
2020. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

# 1

De mi van akkor, ha közben az adott egyén működteti a belső szellőző rendszert is?(Ezt elfelejtettem megemlíteni.)


Gondolom a belső ventilátor nem tud annyi szén-dioxidot kiszivattyúzni, mint amennyi levegőt bepumpál.

2020. máj. 5. 20:08
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

"Gondolom a belső ventilátor nem tud annyi szén-dioxidot kiszivattyúzni, mint amennyi levegőt bepumpál."

Na ezt a fene meg nem mondja, de elég viharos szellőzőrendszer kellhet a túléléshez.


Egyszerűen azért, mert simán lehet CO2 mérgezésed elegendő oxigénutánpótlás mellett is. Nem kell, hogy a széndioxid kiszorítsa az oxigéndús levegőt, sokkal előbb halálos lehet, elég, ha a levegőben feldúsul a jelenléte.

Már 1000 ppm felett hatással van a gondolkodási képességekre, fölötte meg egyre több kóros hatást okoz.

Ha 5%-nál magasabb az arány, simán kiüt, ha benne maradsz, konyec is lesz.

2020. máj. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!