Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fogaskerék alapkör és gördülők...

Fogaskerék alapkör és gördülőkör meghatározása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy hengeres fogskerekeknél mit jelent az alapkör, a gördülőkör és az osztókör? Gyártás során melyik ,,kör" szerint kell elvégezni a beállítást mondjuk a fésüs késsel végzett, maag eljárásnál?


A fogslécszerszámot ekkor az alapkörön kell ,,legördíteni"?


Profileoltolásnál is ,,csúszásmentes" a legördülés? Ekkor módosul az alapkör?


A gördülőkör, hogy jön létre, hogyha a legrödítés az alapkörön valósul meg? Tervezéskor, az alapkörből számítják, hogy hová fog esni a gördülőkör?


Igazából minden érdkelne ami ezekkel a fogalmakkal kapcsolatosan, legyen az tervezés, gyártás, mérés, stb, mert kicsit bele vagyok kavarodva..



2020. máj. 15. 20:53
 1/10 A kérdező kommentje:

Itt lenne az értelmezéshez egy kép:


[link]

2020. máj. 15. 20:54
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát itt alapvető hiányosságok vannak. Ha kell szakirodalom, tudok javasolni.
2020. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Néztem sok irodalmat már, de sehol sincs ez egyértelműen leírva.
2020. máj. 16. 09:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor rossz szakirodalmat néztél...
2020. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Ha ez nem elég a tisztánlátáshoz, akkor ez alapján lehet tovább kérdezni.

Szerintem pár kérdést ez is megválaszol.

[link]

2020. máj. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából azt nem értem, hogy pl. maag eljárással csinálnak egy elemi, egyenes fogazatú kereket, és ha az evolvens profilt úgy hozzák létre, hogy az alaphengeren gördítik le csúszásmentesen a fogalécprofilú, fésűs-kést, akkor a gördülőkör hogy alakul ki? Vagy a gördülőkör ebben az esetben egybeesik az alapkörrel?
2020. máj. 18. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor még tanulmányozd tovább az ábrákat... Amúgy a Maag-eljárást ma már ritkán használják. Pfauter, Fellows, ill. egyéb eljárások mennek szériában.
2020. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mit nézegessek tovább? Ugyanaz a kérdésem, de nyíilván te se tudod amit kérdeztem különben már válaszoltál volna.


Bemagolni én is be tudom, hogy ,,az alapkör az evolvens számaztatási köre az alapkör"


,,A fogaskerék gördülőfelületének és a fogaskerék forgássíkjának metszésvonala a gördülőkör"


Meg a képletet is be tudom magolni, hogy az alapkör d,b=d,0*cos alfa


Én azt kérdem, hogy a VALÓSÁGBAN hogy csinálják meg, nem a tankönyben, de nyílván műlyeben te se jártál még életedben, kedves utolsó.

2020. máj. 21. 21:03
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Bemagolni én is be tudom"

De láthatóan megérteni nem.

Most azzal mit kezdjünk?

2020. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az alapkörön gördítik le maag-nál a szerszámközépvonalat vagy a gördülőkörön? Mit kezdjünk? Talán lehetne válaszolni a kérdésre, mert nyílván nem azért írtam ki, mert értem a dolgot. Erre való ez az oldal ha jól tudom.
2020. máj. 22. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!