Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet legálisan megszab...

Hogyan lehet legálisan megszabadulni egy üveg higanytól?

Figyelt kérdés

sehol nem veszik át (hulladékkezelő, vegyszerbolt, veszélyes hulladékokat kezelő szolgáltató), eladni illegális lenne, kidobni rendkívül környezetszennyező.

Az egyetlen "hasznos" tanács amit egy vegyszerboltban mondtak hogy vegyek tőlük 1 kg ként, keverjem össze és dobjam ki.



2020. máj. 18. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Guglival a "higany átvétel"-re van pár céges találat, érdemes lenne rákérdezni nálunk.
2020. máj. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a katasztrófavédelmet.
2020. máj. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha debreceni vagy, én átveszem tőled. Addig is tölts vizet a tárolóüvegben a higany tetejére.

Sajnálatos, hogy éppen egy vegyszerboltban terjesztik azt a tévhitet, hogy a kénporral a higany ártalmatlanítható. Sajnos a reakció olyan lassú, hogy gyakorlatilag ne alkalmazd!


[link]

2020. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Iskolákban nem kellhet ilyen oktatási célokra ?
2020. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Add ide
2020. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 EagleHUN ***** válasza:
69%

Komárom-Esztergom megyében ingyen átveszem.


Amúgy:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2020. júl. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, budapesti vagyok, itt tudom csak átadni, postán nem kéne feladni :D


Légyszi próbáld megindokolni hogy miért neked adjam oda. Ha nem érdekelne a környezetkárosítás, én is ki tudnám hajítani az első kukába, így próbálom olyan embernek odaadni akit azért felelősnek gondolok (tehát kinézem belőle hogy nem fogja kiönteni, másokkal megetetni stb).


Iskolákkal, cégekkel eddig nem jártam sikerrel.


18 éven alulinak (de mondjuk lehet hogy inkább 25 lesz a határ), vagy olyannak aki annyit ír hogy "Add ide" nem fogom odaadni :D

2020. júl. 6. 22:26
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Csinálj belőle valami lötyögős világítós tudom is én milyen dizájnos lakás dekorációt.

Simán el tudnék képzelni egy dupla falu üvegasztalt , a közepén pár mm-nyi rést amibe beöltöd a higanyt és az asztal lábakat véletlenszerűen pár mm-el emelgetni , valamilyen szervó motorral. Megcsodálnák a vendégeid a vasárnapi ebédnél, ahogy hullámzik ide oda a fém. Nem tudom, lehet e vízzel keverni, esetleg mágnes porral , még több lehetőség kínálkozik.

2020. júl. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 EagleHUN ***** válasza:
90%

#8 vizet szoktak a tetejére tölteni hogy védjék. Nem keveredik úszik a víz a tetején.


És mivel sűrűsége miatt a vas is lebeg rajta így a mágnesport sem tudnád belekeverni.


Üvegasztalban a szobában tárolnád? De nem tudnád a párolgását jól kiszigetelni...

Továbbá olyan nehéz hogy ha hullámzik valószínű eltörne az üveg vagy az asztal esetleg fel is borítaná.

2020. júl. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

aranymosók esetleg használhatnak még higanyt


meg indiai fogorvosok fogtöméshez

2021. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!