Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Optikai tervezési probléma,...

Optikai tervezési probléma, tudnátok segíteni? Hogyan lehet a fókusztávot befolyásolni plusz lencsével?

Figyelt kérdés

A problémám a következő, optikát sok éve tanultam, és semennyire nem értek a többlencsés rendszerek tervezéséhez.


Alapvetően egy egyszerű de spéci VR szemüveg szerűséget szeretnék építeni... amihez van is egy kis kamerám, ami szimulál egy speciális szemet (project szempontjából most mindegy az)


Tehát adott:


1. Nagylátószögű Fix fókuszos kamera (végtelenbe, vagy 2-3 méterre a szobába fókuszálva)


2. Egy 12.7 mm átmérőjű ebay-es planokonvex nagyítólencse 25 mm-es fókusztávval, pontosan 1 mm-e a kamera frontlencséjétől'


3. 25 mm-re egy kijelző ami így a kamera képén éles. A rendszer tökéletesen jó csak szeretném lekicsinyíteni.


Na itt jönnek a problémák.


Szeretnék egy sokkal kisebb kijelzőt alkalmazni, és közelebb hozni, mondjuk 5 mm-re. Ekkor a látótér és a nagyítás is ekvivalens lesz a fenti rendszerrel... DE a kép életlen lesz.


...

Hogyan és milyen lencsével tudnám egy plusz lencsetaggal közelebb hozni a fókusztávolságot mondjuk 5 mm-es tárgytávolságra?

Mint egy fókuszgyűrű... rá tudnék élesíteni a közeli síkra.


Előre is köszi a választ!



2020. jan. 27. 22:43
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja és annyi, hogy van egy egyszerű fókuszgyűrűs kamerám, amivel állítva a fókuszt kielésíthető a kép.


Csakhogy nekem sajnos ezt a fix fókuszos kamerát kell használnom, és fontos hogy 1 mm-re kell legyen tőle a nagyítólencse (látóteret kell maximalizálni). Közötte nem lehet lencsetag.

2020. jan. 27. 22:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem halvány gőzöm nincs, de keresd meg a Vintage Pub csoportot facebookon, illetve Hispan fotóblogját és magát a szerzőt, ha valaki tud ebben a kérdésben segíteni, arrafelé lesz a válasz. A csoport és a blog szerzője sok-sok saját készítésű / tuningolt optikán túl van már :)
2020. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sima plano lencsékkel nem valószínű hogy normális képminőséget tudsz elérni, pláne ilyen kicsi tárgytávolsággal. 5mm-hez kb mikroszkópobjektívre lenne szükséged, de 25mm-es látómezőt azzal sem tudsz elérni.

Az optikai tervezés helyett én valami kész megoldást keresnék, pl ha mobil kameráról van szó akkor viszonylag olcsón lehet venni mindenféle makro kiegészítőket amivel elég közeli tárgyakat lehet fotózni:

[link]

2020. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!