Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerinted lehetséges lenne...

Szerinted lehetséges lenne archimedesz féle halálsugarat csinálni? Az ő technológiájukkal.

Figyelt kérdés
Szerintem nem.
2010. júl. 30. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mármint az ókori görögök technikájával?

Használtak tükröt tehát igen.

(Tudom, mythbusterséknek nem sikerült :D)

2010. júl. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Másodszorra se :D
2010. júl. 30. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2010. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez nem hiteles, nem korabeli tükrökkel világítottak álló, és száraz célpontokra.
2010. júl. 30. 10:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

lehetséges.


a tervek készen vannak, a megvalósításhoz idő és pénz hiányzik. ;)

2010. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom milyen az ackhimédészi halálsugár, de azt igen a Nikola Tesla féle milyen.
2010. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben meg lehetne, de nem tartom valószínűnek, hogy egy mozgó hajót az a sok ember, kifényesített pajzsok által visszavert fénysugárral célba tudta volna venni. De talán sok gyakorlással mehetne. Bár ha nem is működött, nem lehetett könnyű úgy harcolni a hajókon, hogy állandóan a pofájukba világítottak.
2010. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hiszen egy hajó összevissza imbolyog a tengeren, így még egy fókuszált sugár sem éri távolról elég ideig egy ponton ahhoz, hogy lángra lobbantsa, nem beszélve arról, hogy az is pici, pontszerű lángként indul, nem valami tűzvészként, így lassan harapózik el, hamar eloltják. Hogy valós fenyegetést jelentsen egy hajónak, ahhoz olyan pontosan kellene fókuszálni, hogy az még a mai technológiával sem lehetséges.
2010. aug. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell nagyon pontosan fókuszálni ha NAGYON sok pajzsot használnak az egész hajó oldalát tudják forrósítani. A történet szerint mennyi pajzsot használtak?
2010. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A történet szerint tükröket, amit én ismerek, de valószínű volt több változata.
2010. aug. 2. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!