Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Indok h miert nem lehetseges...

Sarki kérdése:

Indok h miert nem lehetseges az idoutazas?

Figyelt kérdés

Befejeztuk a tananyagot fizikabol 11 ik osztaly Real szakan most erdekessegnek vesszuk a Kaosz elmeletet es csoportokra osztott minket a tanarno hogy vitakort rendezzunk.

Ket kijelentest kaptunk az elso az h:Az idoutazas csak stephen hawking agyszulemenye mig a masik az hogy Az idoutazas 2050 re elerheto lesz.Az utobbi kijelentest nkell nekunk ellenezni kontrazni.Utanna olvastam jobban de nem talaltam kimondott jo okokat esetleg vki segitene?

Amiket olvastam a fenysebessegkkel fereglyukakkal kapcsolatos vmint a vegtelen hosszusagu henger na ezen cak nevetek mi az h vegtelen az erdeklodoket szivesen varom.Koszonom



2012. máj. 28. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Bamme 11-ik osztályba már ilyenekkel foglalkoznak?
2012. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem, hogy a fénysebességgel van az egyik fő probléma. Nem tudsz addig felgyorsulni. (Persze csak ha a relativitás-elméletet nézzük és nem a kvantumfizikát) Remélem, nem írtam hülyeséget.

egy 11-es

2012. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok fizikus, de van egy logikai ellenérv, a nagypapa-paradoxon [link]


ha visszamész a múltba, és megölöd a nagyapád, mielőtt még az apád megszületik, akkor te nem születsz meg, nem létezhetsz, megakadályozod saját magad létezését. De ha te megszűnsz, akkor nem megy senki vissza a múltba, így a nagyapád nem hal meg, tehát te megszületsz... és visszamész a múltba, hogy megöld a nagyapád... és így tovább :D


ennek az egyetlen értelmes feloldása az lenne, ha (akár végtelen számosságú) alternatív világok léteznek egymás mellett párhuzamosan. Tehát ha visszamész a múltba, akkor te egy másik múltba mész vissza, ahol minden úgy történt, ahogy eddig a te múltadban, viszont megváltoztatod annak a jövőjét azzal hogy odakerültél, tehát ebben a párhuzamos világban te megölöd a nagyapád, így a te alteregód nem születik meg ebben a világban, te (a másik síkból származó ember) viszont ottmaradsz.

2012. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ha így történik, akkor meg már nem lesz párhuzamos világ és nem lesz "ugyanaz a kettő", mert ez kb olyan, min hogyha a térben lévő kör egy pontját "kivesszük és átrakjuk a vele párhuzamosan fekvő körre, a két kör máris nem lesz egybevágó, és minden megváltozik rajta.
2012. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én arra koncentrálnék a 2050-es téma tagadásánál, hogy túl kevés az idő. Ne menjetek bele a fizika mélységeibe, hogy lehetséges-e vagy nem. Hozzál példát, hogy például a fúzióról is azt hitték, hogy már a 60-70-es években lesznek ilyen erőművek, de még ma sincs egy sem. A féregjáratok, időutazás stb pedig klasszikusan rengeteg energiát igényel, és valószinűleg nem fogunk addig ilyen bőséges energiaforrást találni. Keress rá pl az ITER reaktorra.
2012. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

koszonom szepen az eddigi osszes valaszolot mind hasznos volt de pl a paradoxon temaba azt nem ertem ha tegyuk fel viszamennenk a multba mert olnenk meg mar a nagyapankat?na jo ezt csak viccnek szantam de viszon utolso valaszolo igaz h a 60 70 evekben azt hittek h a fejléesztesek gyorsak de mara telleg felgyorsultak am szerintem a jo indok ez lenne

Az ido keves ahoz h megepitsuk 38 ev alatt vmint a tudomany nem teszi lehetove h vmi gyorsabb legyen mint a feny ha csak nem egy alternativ dimenzioba de a mi foldonkon ez nem lehetseges vmint az h egy vegtelen hosszusagu hengert epitsuk mivel a vegtelen nem letezik es ezt tovabb kibontva?

2012. máj. 28. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg a féregjáratok képesek a jelen és a múlt összekötésére tehát lehetne időben utazni, abban az esetben ha létretudnánk hozni egy ilyen időkaput (ami nem valószínű, mert iszonyat mennyiségű energia kellene hozzá!) Viszont egyszer talán a jövőben kitudja! Azonban a múltba utazás elég necces lenne a paradoxonok miatt.
2018. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!