Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szuper MI. Van okunk aggódni?...

Szuper MI. Van okunk aggódni? Mennyire reális ez a jövőkép?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam,hogy az emberfeletti intelligencia és a technológiai szingularitás egy elkerülhetetlen dolog az emberiség történetében és 2030-2050 között be is következik.


A jelenlegi MI még síkülye hozzánk képes,és az "okosabb" robotoknál is sok probléma van. Ugyan vannak kezdetleges gondolataik,de egyszerűen nem érnek fel minket.


DE akik hisznek a szingularitásban azok azt mondják,hogy az okostelefonok is sehol nem voltak 20 évvel ezelőtt,szóval egy emberfeletti MI is megvalósulhat 20-40 év múlva.

(Szerintem az okostelefonok és egy esetleg emberfeletti MI között nagy külömbség van.)


Egyesek pedig azt állítják,hogy nálunk intelligensebb dolgot egyszerűen nem lehet létrehozni.


Van egy nagyon jó videó a témában,nézzétek meg: https://www.youtube.com/watch?v=ZOozhe30kRM



2020. jún. 9. 11:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Érdekes,szintem mindenhol ezt írják a szingularitásról,hogy 2030-2050 között megtörténik,kivéve itt.


Remélem,hogy nektek van igazatatok.

2020. jún. 9. 16:23
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy lesznek gondok 2050-re, pl. a tudás elavulás tempója okozhat munkerő válságot adott szektorokban, stb., de az nem az MI rohamos fejlődése miatt lesz, és okozni sem fog rohamos fejlődést.
2020. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ez valamennyire igaz,hogy az oktatást át kell reformálni.



A wikipédián is utánanézve a dolgoknak néhány tudós eléggé biztos a szingularitásban,és abban hogy mindjárt be is következik.

„Harminc éven belül meglesznek a technológiai eszközeink az emberfeletti intelligencia létrehozásához. Nem sokkal ezután az emberiség kora véget ér.”-Vernor Vinge


"Az emberi képességekben mélyreható és drámai hirtelenségű változást eredményező szingularitás dátumát 2045-re teszem. Az abban az évben létrehozott nem biológiai intelligencia egymilliárdszor erősebb lesz, mint az emberiség teljes intelligenciája ma."- Raymond Kurzweil

Jóslatai eltérnek Vinge-étől, mivel szerinte a szingularitás fokozatosan fog bekövetkezni a teljes emberiség közreműködésével, Vinge szerint pedig egy önmagát nagyon gyorsan fejlesztő emberfeletti intelligencia lesz a kiváltó ok.


Mondjuk a ebben még a tudósoknak is van nézeteltéréseik.

2020. jún. 9. 17:39
 14/17 anonim ***** válasza:

Aki képes megítélni, mi minden kell egy komolyabb intelligenciával rendelkező rendszer létrehozásához, arra is képes, hogy lássa, ebben hol tartunk ma. Erre az emberiség pár ezreléke sem képes. Viszont nagyon sokan olvastak ezt azt...

Ha most megnézzük, micsoda öldöklő küzdelem zajlik a profitért, piacokért, sőt látjuk, hogy emberek kiirtása sem drága ezért, akkor ilyen technológiákkal foglalkozó csoportok szóvivőinek egy két évtizedes jóslásaiban semmi meglepőt sem találunk.

Összehasonlításul mindenki vesse össze az általa ismert hatású gyógyszerről mondottakat a reklámokban. Már az is sokat mond, hogy gyógyszerreklám. Ez nem divatkérdés, nem megkívánás dolga. És mégis, a reklámok fele erről szól. Nem véletlen. Ugyanez a mechanizmus a MI hirdetésekkel is.

2020. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#16

Van benne igazság...

Mondjuk azon,ami amit a szingularitás egyetem vezetője mondott,már nem csodálkozok el.

2020. jún. 10. 19:31
 16/17 anonim ***** válasza:
Ugyanaz van, mint a részecskegyorsítóval meg az űrkutatással, csak ez feltörekvőben van, nem fáradóban. De az októl eltekintve ugyanúgy a köztudatban tartás a legnagyobb nyereségű stratégia, és ennek igen jutányos eszköze, ha csodás horrorsztorik táptalajának képzeli a nép, így önként és dalolva hozza szóba a söre mögött ülve, ami a legjobb hatásfokú reklám, és éppen ingyen van. Nem állítom, hogy semmi igazságtartalma, elvileg deep learninggel kitenyészthető "egyre nagyobb falat" is, és azt se zárhatjuk ki, hogy valahol nagyon elszigetelten végeztek/végeznek hajmeresztő eredményű kísérleteket erre. Kérsz egy sört?
2020. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az MI algoritmusokkal működik. Csak annyira lesz okos, amilyen adatok végigfutnak rajta.
2020. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!