Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Flavonoglikán vegyületcsoport?

Flavonoglikán vegyületcsoport?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A napokban a szilimarinról olvasgattam, és belefutottam a "flavonoglikánok" fogalmába. A szerves kémia nem igazán az erősségem, vagy legalábbis nem ezen a szinten, de azért helyére akartam tenni a dolgot, így utánanéztem (volna). A fura az, hogy semmit nem találtam. Ha beírom a keresőbe, hogy "flavonoglikán", akkor a szilimarinról hoz ki 1000+1 oldalt, de a vegyülettípusról, hogy konkrétan mi is az, miről kapta a nevét, stb., kb. semmit. És ugyanez igaz az angol keresési eredményekre. Sőt, ott a szilimarint már nem is flavonoglikánként, hanem "flavonolignánként" írják le. Nos lignánokról és flavonoidokról már tanultam, szóval ezt nagyjából össze tudtam rakni, de a szilimarinban semmi glikánra utalót nem találtam. Valaki tudna segíteni helyretenni ezt a dolgot? Az flavonolignán lenne, csak hibásan flavonoglikánnak fordították, vagy ez egy glikánoktól független vegyületcsoport, ami annyira új, hogy még nem terjedt el eléggé, és főleg a szilimarint sorolják ide, vagy csak én vagyok teljesen hülye, és ezért nem világos? :D Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat!

#szénhidrát #kémia #szerves kémia #szilimarin #glikánok #flavonoidok
2020. júl. 20. 15:28
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:

Az információk, amelyeket a szilimarinnal kapcsolatban találtál, valószínűleg félreértelmezést vagy pontatlanságot tükröznek. A helyes kifejezés a szilimarin esetében valóban "flavonolignán". A szilimarin egy olyan vegyületcsoport, amelyet a Silybum marianum nevű növény magjából nyernek ki, és főként két fő komponenst tartalmaz: a szilibint és a szilibinint. Ezek a vegyületek a flavonolignánok csoportjába tartoznak.


A flavonolignánok olyan vegyületek, amelyek egyesítik a flavonoidok és a lignánok jellemzőit. A lignánok természetes fenolos vegyületek, míg a flavonoidok egy másik nagy vegyületcsoportot képviselnek a növényekben. A szilimarinban található flavonolignánok azért nevezhetők így, mert tulajdonságaikban közös vonásokat mutatnak mind a flavonoidokkal, mind a lignánokkal.

2023. jún. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!