Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van-e tartós fecskendő, és a...

Van-e tartós fecskendő, és a menetes végűt jobban le lehet zárni kupakkal, mint a sima végűt, vagy mindkettő hermetikusan zár?

Figyelt kérdés
És hol lehet venni/rendelni tartós fecskendőket 1ml, és 5ml, és merőleges végű tűket, és zárókupakokat egy boltból?

2020. aug. 10. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Rendelni neten tudsz. A tartósságot nem igazán értem. Otthon nem tudod megoldani a sterilizálást, hogy újra használhasd. Amennyiben nem orvosi céllal használod, úgy a tarósságot nagyban befolyásolja a folyadék, amit használsz. Az üveg fecskendők ilyen szempontból tartósak, akár erős savak vagy lúgok esetén is használható (de előtte a dugattyút vizsgáld meg). Van lehetőség a hermetikus lezárásra is pl:

[link]

A képen látható első és utolsó fecskendő csavaros zárója légmentesen zár, nagyobb nyomás esetén (pl, ha nyomod a dugattyút) sem engedi ki a benne lévő folyadékot vagy akár gázt.

2020. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De melyik zár hermetikusan? Nekem pont az a problémám, hogy nem tartós. Hogy pl. beragad az aljára a tömítés, és kihúzódik belőle a szár. Ez nem lesz jobb az üvegtől. Amit beletennék is műanyagban van, nem hiszem, hogy a testtel lenne probléma. Az meg, hogy neten, nem mond semmit, ha mindent találtam volna, nem kérdeztem volna meg. A cél, hogy az 5ml-esbe tudjam tárolni, és az 1ml-essel kiszívni valamennyit, utána kinyomni a levegőt az 5ml-esből, és visszazárni. És berakhassam mondjuk a hűtőbe úgy, hogy nem szivárog a kajámba. Meg direkt olyan tűket írtam, hogy ne szúrjon, mert kimérni kell, és ha már van olyan, mert van olyan, akkor nem akarok direkt szúróssal kínlódni, hátha megszúr.
2020. aug. 10. 20:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
de miért akarsz fecskendőben TÁROLNI anyagot? Vannak erre kiváló üveg tárolók - veszélyes vagy maró anyagok esetén akár üveg dugóval.
2020. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fecskendő nem arra készült, hogy dolgokat tároljanak benne. A fecskendő azért van, hogy dolgokat injektálj átszúrható felületek alá vagy hogy precízen adagolj dolgokat. A tompa tű nem emberi felhasználásra utal, szóval más a célod. Ilyen tűt nem fogsz találni, de végtelenül egyszerű a megoldás: vágd le a tű hegyes részét a számodra megfelelő szögben. Ne olcsó fecskendőt vegyél, azzal nekem is volt bajom (levált a dugattyú a nyomórúdról). Mint említettem, üveg fecskendő, ezek magas minőségűek, a dugattyúra is figyelnek, így a célodnak megfelel.

Nem tudom mit akarsz, de hogy a fecskendő nem alkalmas rá, az biztos, már csak a kérdés felvetődése miatt is. Pontosítsd a kérdést! Mi a cél, milyen anyagot használsz, stb... Így adhatunk neked olyan megoldásokat, ami jobb, mint a jelenlegi.

2020. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, ki akarom nyomni belőle a levegőt, és úgy akarom tárolni... Erre jöttök azzal, hogy nem a fecskendővel tudom kinyomni, hanem az üveg tárolóval... És de van olyan tű, ezért írtam, hogy van olyan tű... De jó, hogy megmondod, hogy nem fogok találni...
2020. aug. 10. 21:11
 6/10 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek nem lehet jó választ adni:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__106..

2020. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerinted, ha ki akarom nyomni a levegőt, jó válasz az, hogy nem jó nekem az amivel ki lehet, inkább az a jó amivel nem? Tényleg nem gondolod akkor, hogy veled van a probléma?
2020. aug. 11. 05:58
 8/10 A kérdező kommentje:
És azóta se adott senki olyan hivatkozást, ahol lehet venni tartós 5ml-es, tartós 1ml-es fecskendőt, tűt, és hermetikusan záró kupakot hozzá. Ennyit kérdeztem, mert én nem találtam olyat ahol mind van, de azóta sem értem, mitől lenne tartósabb az üvegben a tömítés, ez szerintem csak hit, remény, olyan, mint a drágább mindig jobb, de csak valami régi használt üvegfecskendős oldalak tárulnak elém, ha rákeresek. De azért még ti is azt mondtátok, hogy azért ellenőrizzem a dugattyút, hiába az üvegben jó van.
2020. aug. 11. 06:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Márpedig nekem ebből a száras meg dugattyús szempontból kell tartósnak lennie, nem a műanyagot féltem az anyagtól, plusz hűtőbe akarom rakni, amiben tartok attól, hogy az üveg szétrepedne, a műanyagot szerintem kevésbé kell ettől félteni. Ezt is leírtam, szerintem többször. De a válaszadók valahogy nem válaszolni akarnak, hanem jobban tudni, hogy mi kell nekem. Ha nekem ez a szempontom, akkor nem érdekel, hogy kémiailag tartósabb az üveg. Nem tudom, hogy ez miért meglepő. Vagy, ha ki akarom nyomni belőle a levegőt tárolás közben, akkor nem egy fix méretű edénybe akarom tölteni. Nem tudom, hogy egy olyan válaszolónak, aki a kérdésre akar válaszolni, miért meglepő, ha én továbbra is olyat akarok amivel ki tudom nyomni a levegőt belőle mindig, miután kiszívtam belőle valamennyit. Ez volt az alapfelvetésem, elejétől kezdve ezt mondtam, nem beszéltem össze-vissza.
2020. aug. 11. 06:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre igazam volt, a gyógyszertárakban nincsenek ilyenek. Jó lenne, ha valaki a kérdésre válaszolna, hogy hol lehet venni...
2020. aug. 21. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!