Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az ionizált levegőt is képes...

Az ionizált levegőt is képes érzékelni egy katonai radar?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 11:08
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az ionizált levegőnek olyan milliméteres hullámhossz körül van visszaverő-képessége.


Tudtommal a katonai és jórészt a meteorológiai radarok is a centiméteres tartományban dolgoznak, azoknak ez szerintem túl gyenge az észrevehetőséghez.


Az olvastam, hogy radioaktív légszennyeződéseknek, azok levegő-ionizációjának kimutatására voltak radarbevetés-tervek, nem tudom, ez ma hol tart. Esetlegesen műholdakon használatban lehet.

2020. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A radar nem, de rövidhullámú-vhf frekiket visszaveri a ionizált levegő tehát felfedezhető.
2020. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Passzív radarokkal szokták nézni pl. a meteorok által húzott csóvákat, még a rádióamatőrők is. Kizártnak tartom, hogy ennek ne legyen érzékenyebb katonai kiadása, mondjuk a lopakodók követésére...
2020. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

"Kizártnak tartom, hogy ennek ne legyen érzékenyebb katonai kiadása, mondjuk a lopakodók követésére..."

Persze, van is érzékenyebb. De mondjuk a lopakodók esetén pont a nagyobb hullámhosszok a jobbak, azt tudja kevésbé szórni.


A szerb-horvát háború idején ezen koppantak nagyot az F-117-esek, az őskori, hosszúhullámú szovjet radarok röhögve látták a modern radaroknak szinte láthatatlan gépeket.


Mivel a nagyhatalmak fokozottan figyelik egymás és egyéb országok nukleáris akcióit, ennek kimutatására pedig jó megoldás lehet az ionizációt figyelő radar, valószínűleg használják, kémműholdakon például.

De lehet, hogy Dél-Korea is szagolgatja ilyennek Kim bácsit.

2020. szept. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!