Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy működik egy beültetett,me...

Hogy működik egy beültetett,mesterséges szem?

Figyelt kérdés

(Tegnap volt egy ehhez erősen kapcsolódó kérdésem,de konkrétan ezt nem értem,így légyszi ne kövezzetek meg.)


Gondolom a fő kérdésem mindent elárul.

Tudom,hogy ehhez kell ugye valamilyen szintű kódolás,de pontosabban hogy van ez?



2020. okt. 7. 17:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2020. okt. 7. 17:04
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem kövezlek meg, de az általad belinkelt cikknek van egy kis kacsa ( fake news ) szaga.
2020. okt. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Sehogy, ezt még nem találták fel, de dolgoznak rajta.
2020. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem működik, ez csak egy terv. Jó eséllyel olyan jelet generál, amit az agy nem tud megfelelően feldolgozni.
2020. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Az agy nagyon sok mindenhez tud alkalmazkodni.

Ha odateszed egy (kis felbontású) kamera jelét a nyelvedre, az agy egy idő után megtanulja a képalkotást ebből is. Elég gyenge kép lesz, de ezzel már tudsz látni valamit.

2020. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Az idézett cikkben csináltak egy nagyon kis pixelméretű, biokémiai alapú képérzékelőt.

A supplementaryban van egy videó, egyelőre nem úgy tűnik mint akik kapásból a szuperlátással kezdenek:

[link]


Amúgy poén, de a fő kihívást eddig sem a kép elektromos jellé alakítása, vagy a rossz felbontás jelentette, hanem az elektronika és az agy tartós összekapcsolása. Itt még várni kell Elon Muskra..

2020. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 4-es"Jó eséllyel olyan jelet generál, amit az agy nem tud megfelelően feldolgozni."


Ezt ki tudnád fejteni?

2020. okt. 8. 06:25
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ezt ő csak behasalta, nem így van.

Persze kell az agynak pár hét, mire alkalmazkodik.

2020. okt. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ezt ki tudnád fejteni?"

Már kifejtettem (cikket is linkeltem) egy tök ugyanilyen kérdésnél, amit valószínűleg ugyancsak te írtál ki, de én már meg nem találom, töröltem a megválaszoljaim közül. Nézz utána a szem előfeldolgozásának.

2020. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Például

"Az emberi szem – akárcsak a legtöbb összetett látószerv - felépítését tekintve két részre bontható. Optikai rendszerre, amely a fényingerek összegyűjtéséért és fókuszálásáért felelős, valamint neurális rendszerre, amely az optikai elemeken keresztüljutó ingerek előfeldolgozását, és az agyba való továbbítását végzi."

[link]

"..a retina perifériáján viszont akár kétszáz receptorból származó összesített jelet továbbít egy idegrost. Itt tehát már igen jelentős a tömörítés. Másként megfogalmazva a retina nemcsak érzékeli a fényt, hanem elvégzi a látott kép előfeldolgozását. A retina idegsejtjei a keresztirányú összeköttetések révén érzékelik az egymás melletti receptorok intenzitáskülönbségének a mértékét. Az egybefüggő, egyszínű területek képének közel azonos intenzitású jeleit csak összegzett, tömörített formában továbbítja a retina az agy felé. A tárgyak széleinek élei, határoló vonalai, valamint a látótérben megjelenő mozgás már nagy intenzitáskülönbséget jelent, és ekkor a retinától is részletes információkat kap az agy."

[link]

Legalábbis ebből elkezdhetsz keresgélni, már ha valóban érdekel.


De egy hét múlva úgyis megint felteszed ugyanezt a kérdést, átfogalmazva, már vagy ötödjére.

2020. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!