Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a társas házaknál a függőfolyosóknak, körfolyosóknak mekkora a teherbírásuk?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatomhoz kellene. Milyen szakirodalom van erre? Találtam erre valami eurocode szabványokat, de egzaktul ott sem találtam ilyesmi információt.

2020. okt. 10. 13:58
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
100%

Gondolom nincs egy ilyen általános szám, mert a felfüggesztés típusától és milyenségétől erősen függ minden esetben.


Gondolj bele hogy például a kör"gang" -os épületeknél oldalról a fal felől van csak rögzítve legtöbbször kb mindegyiknél más megoldással (az egyik fém konzolos, a másik beton, a harmadikat falon áthaladó sínek tartják stb...). Na most így pl a felületén is eltér a teherbírása mert a fal mellett sokkal több mint kint a szélén...

Kivéve ha pl még kapott oszlopos alátámasztást is. Ott is teljesen más.


Vagy arra gondoltál mennyi a tv. -ben előírt minimális terhelhetőség?

2020. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam. Bútoremelő gépet kell terveznem körfolyosóra és ezért lenne fontos a követelményjegyzék összeállításánál, hogy mekkora emelési teherrel és gép önsúllyal számolhatok.
2020. okt. 10. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben benne van:


[link]

2020. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már csak az a kérdés, hogy a körfolyosók/függőfolyosók melyik osztályba tartoznak? A/erkélyek?
2020. okt. 10. 22:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. De ez a karakterisztikus érték, biztonsági tényezővel kell növelni.

[link]

2020. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem a minimum érték már elég. Azzal már tudok tervezni.
2020. okt. 10. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!