Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fényes edzett acélra írni...

Fényes edzett acélra írni savval, hogyan ?

Figyelt kérdés

Valami filctollas írást szeretnék, de nem tudom, hogy milyen sav marná meg a fémet, úgy, hogy a filctoll színe is keveredjen a savval. Elsősorban az alkoholos, vagy festék filc jöhetne szóba.

A szín csak az íráskor lényeges, mert jobban lehet látni, mint egy szinte átlátszó savat. Miután már megmarta a fémet, akkor elég, ha a matt marás látszik a fémen, a szín már nem fontos.


2020. okt. 14. 23:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe, a vas-klorid , amivel az elektronikai paneleket maratják, az nem alkalmas ilyenre ?
2020. okt. 18. 15:34
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem alkalmas. Próbáld ki!
2020. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Wadmalac ***** válasza:

Próba szerencse.

A savállókat a krómoxid réteg védi kívül, nem tudom, azt ki tudja-e kezdeni.

2020. okt. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
HSS , HSSE anyagokról van szó.
2020. okt. 19. 09:50
 15/20 Wadmalac ***** válasza:

HSS: 4%Cr, 5%Mo, 6%W, 2%V

HSSE: plusz 5% kobalt.

Króm van itt is dögivel, attól korr. álló.

2020. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A HSS anyag nem korrózió álló, max a légköri pára ellen.

10 százalék körüli króm van egy légköri korróziót elviselő acélban.

2020. okt. 19. 10:42
 17/20 Wadmalac ***** válasza:

Na ja, korr. állóságra nem a legjobb, de ha több lenne benne, túl puha lenne.

Azért írtam, hogy próba cseresznye, mert nem tudom, mennyire jó ezen a krómdioxid.

Valószínűleg tud vele valamit kezdeni a vas-klorid.

Hogy milyen mélyen, mennyire lesz látható és meddig, az kérdéses.

2020. okt. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanították, hogy a vas-króm ötvözetek korrózió ellenállása nem egyenesen arányos a króm tartalommal, hanem 1/8 atomszázalékonként ugrásszerűen növekszik. Magyarul egyfajta lépcsős görbét mutat.
2020. okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:
Pironkodva bevallom, erre nem emlékszem, de logikus, gondolom a kristályrács-geometria váltásoknál ugrik.
2020. okt. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Még valami. Ha savval írsz acélra, utána kezelni kell, mintha pácolva lett volna.

/ Forró enyhén lúgos vízben főzni, utána leszárítani. Ne támadja meg a rozsda! /

* * * *

Ismeritek a viccet a libatenyésztőről, és az "okos" szomszédjáról?

- Baj van szomszéd, pusztulnak a libáim.

- Kovászos uborka levét kell keverni az ivóvizükbe!

Másnap:

- Csak betegek a libák.

- Be kell kenni a talpukat petróleummal.

Így megy ez néhány napig.

- Megdöglött az utolsó libám is.

- Ó de kár! Lett volna még néhány jó ötletem.

x x x x x x

Szikrairónt én is csináltam, és nem voltam elragadtatva az ökörh****zás betűktől.

A tekercstől függetlenül kellene mozgatni a hegyét fix 100 - 400 Hertzes frekvenciával, egy piezo-kristály segítségével. A kristályt egy oszcillátor hajtaná meg, vagy egy egyszerű trafós, diódás frekvencia duplázó.


A gubacstinta savas, előfordul hogy pár száz év alatt tönkreteszi a papírt. A restaurátorok rémálma.

Neked valami savas kell. Nem kell a tölgyesben gubacsot szedni, a gazdaboltokban árulnak csersavat.

4 rész vízben oldj fel egy kis csersavat, majd óvatosan adj hozzá egy rész akkumulátorsavat! Színtelen oldat lesz, amíg vashoz, vagy acélhoz nem ér.

A vas-szulfát, tannin reakció az acél felületén fog végbe menni.

Legalábbis szerintem így kéne működni a löttynek.

2020. okt. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!