Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy trit alapon működő számitó...

Egy trit alapon működő számitógép nem lenne-e sokkal hatékonyabb, mint egy ma használatos bit alapon működő gép?

Figyelt kérdés
Pl. az AI fejlesztéséhez, vagy a robotikában. Miért nem foglalkozik ezzel senki se?

2020. okt. 17. 00:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kvantumszámítógépek körében volt egy ilyen konstrukció, de nem tudom mi lett vele.


[link]

2020. okt. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Egy tanárom egyszer régen levezette táblán azt a számítást, amit annak idején (40-50-es évek) szakemberek is végeztek arra vonatkozóan, hogy a hatékonyságot tekintve melyik számrendszer az ideális a számok reprezentálására és műveletek végzésére. Nem emlékszem, hogy csinálta (nem is nagyon értettem), de az eredmény valami 2,7 körüli elméleti értékre jött ki. Emiatt voltak próbálkozások hármas számrendszert használó gépek építésére, a szovjeteknek is volt ilyen, de a három állapot technikai megvalósítása túl macerás volt, a kettes sokkal egyszerűbb és üzembiztosabb, úgyhogy végül ez maradt.

Egyébként ez nem csak AI-hoz és robotikához kapcsolódik, hanem általában mindenfajta számításhoz.

2020. okt. 17. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy a kérdező hogyan állítaná elő a "trit"-et. :)
2020. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem tom, nem vagyok elektromernok :D

Mar mert abban nem csak igen-nem variaciok leteznek, hanem van egy harmadik is, amit elvileg barmire fel lehetne hasznalni. Lehetne a talan allas, vagy nem biztos allas, vagy fuggoben allas, vagy iilyesmi. Laikuskent igy sokkal celiranyosabbnak tunik egy AI fejlesztese pl.

2020. okt. 17. 18:51
 5/14 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok mérnök, de a bit értékének tárolása a végletekig leegyszerűsítve úgy történik, hogy az adott tárolón van áram vagy nincs áram. Ebbe a két állású rendszerbe hogy vinnél be logikailag ( tehát nem műszakilag ) egy harmadik állapotot? :D


Az AI fejlesztése az szoftverkérdés, de hogy tennéd mögé a hardvert?

2020. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy félvezetőnek csak két lehetséges állapota van (vezet-nem vezet), és ez pont megfelel egy bit nulla vagy egy állapotának. Szóval a hardverre írták a szoftvert.
2020. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5-os, ehhez kellene a trit a bit helyett, meg a 3-as szamrendszer hasznalata.

6-os, hat akkor valami mast kene hasznalni felvezeto helyett. Harmadvezeto nincsen?

2020. okt. 17. 20:57
 8/14 anonim ***** válasza:

Harmadvezető nincsen. A félvezetőnek meg két állapota, két állapotban meg nem tudsz tritet tárolni.


Eljutottál a "programozzunk trittel"-től oda, hogy ha ezt a kérdést megoldod valszeg Nobel-díjat kapsz :D

2020. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hat kicsi feszultseg, meg nagyobb feszultseg meg 0 feszultseg. 2 meg 5 voltot mar en is meg tudok kulonboztetni a nyelvemmel :D
2020. okt. 17. 21:43
 10/14 anonim válasza:

mi az a quantumszámítógép?


illetve még a végtelen mínusz egy alapú számítógép? Illetve a világunk nem a periódusos rendszer elemeinek alapú számítógépe?

A Mengyelejev féle elemek variációinak az összessége alapú számítógép a világunk?

A végtelen a végtelenediken alapú számítógép ami az idő végtelenségében önmagát hozta létre?


Az összes Higgs-bozon részecske a Higgs-bozon részecskék számának hatványán mekkora holografikus tárolóban helyezhető el, ha mint láncreakcióként létrejövő világok folyamatosan új információként ezen Higgs-bozonok száma a Higgs-bozonodikon számú új világokat hoznak létre, hogy aztán a végtelen a végtelenediken dimenziós önmagába forduló világban helyet találjanak maguknak?


Csak kérdezem.

2020. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!