Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi történne ebben az esetben?

Mi történne ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szakértő a témában csak érdekel.Mi történne, ha egy űrhajós a világűrben levenné a szkafanderét vagy csak a sisakját?Egyáltalán milyen hatása lenne ez az emberi szervezetre?Persze gondolom meghalna, de miért és hogyan?
2010. aug. 9. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok, hogy a sisakját szinte lehetetlen lenne levenni, mert az úgy van tervezve, hogy a nyomáskülönbség beszorítsa, de ha összejönne neki, akkor legjobb esetben is szétrobbanna a feje. :/
2010. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem robbanna szét...

Ha csak rövid ideig lenne kitéve a vákuumnak, akkor maradandó károsodás nélkül megúszná...

(a búvárral se történik semmi, ha lemerül 10 m mélyre. Lényeg, hogy ezt fokozatossan tegye... a nyomáskülönbség ugyanakkora abban az esetben is, 1 bár)

Hajtottak már végre ilyen kísérleteket, (igaz a Földön) de túlélhető...

Az meg, hogy az űrben 4 K körüli a hőmérséklet szintén nem túl nagy gond, mivel nincs levegő, a test csak sugárzással veszti a hőt, az meg lassú folyamat...

2010. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szmnt ***** válasza:
Szétrobbanna a dobhártyád az elején a vákuum miatt. Nem fagynál meg, mivel nincs levegő, ezért a hideget sem érzed. Megfulladnál. Aztán a testedből a vér kipréselődne előbb-utóbb.
2010. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Szétfagyna félperc alatt a feje. -270 fok nem melegítős dzseki.
2010. aug. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szmnt ***** válasza:
Utolsó egy baromságot írt. Mivel nincs levegő, a hideget sem érezné.. Megfulladna, majd keringene, egy nagyobb tömegű test felé, aztán előbb utobb valaminek neki csapódna.
2010. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A halál oka fulladás lenne.

Az ember nem robban szét, mert a bőr és a szövetek az 1 atmoszféra nyomáskülönbséget kibírják, tehát össze tudják tartani a szervezetet. Aki orrvérzős amúgy is, annak bizony eleredne az orra vére (de abból mostanában nem lesz űrhajós).

Az, hogy nincs levegő, nem jelenti azt, hogy nem fog megfagyni, illetve nem érzi a hideget, mivel a hő nemcsak áramlással (közvetítő közeggel) hanem sugárzással (közvetitő közeg nélkül) is terjed.

2010. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megtárgyaltuk párszor.


A tüdődből a levegő azonnal elszökne. Minden testnedved felforr (a benne lévő buborékok megnövekednek). A tested fájdalmasan megduzzad, és a pórusokon is kiserken a vér (mint amikor a barátod/barátnőd kiszívja a nyakad, csak ez az egész testeden jelentkezik). Ennek egy része elforr azonnal, egy része megfagy. A vérben keletkező buborékok embóliát okoznak testszerte (agy, tüdő, szív). A fájdalomtól próbálsz üvölteni, de már nincs levegő, ami rezegtetné a hangszálaid. Elájulsz, majd szépen tested kisugározza a hőt, amit még életedben termeltek sejtjeid. Lassan és csendesen kőkeményre fagysz ...

2010. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár csak egy esetről tudunk, amikor ember halálát okozta (1971-ben a Szujuz-11 űrhajó visszatérésekor megsérült a hajótest és kiszökött a levegő), a vákuum mint halálnem egyáltalán nem sci-fi, és elég csúnya módja az eltávozásnak.


Ha a külső légnyomás hirtelen leesik, a tüdőben levő levegő kitágul, szétroncsolva az oxigén felvételéért felelős szöveteket (ez különösen akkor súlyos, ha az áldozat bepánikol, és visszatartja a lélegzetét, mesterségesen fenntartva a nyomáskülönbséget). A szövetekben levő víz megpróbál elpárologni, ezáltal a test ijesztően felfújódik. A pulzus először felgyorsul, majd a vérben az elpárolgó vízből képződő légbuborékok lelassítják, és nagyjából egy perc alatt teljesen megállítják a vérkeringést.

Az eszméletvesztés a nyomáscsökkenés első 15 másodpercében bekövetkezik, de meglepő módon állatkísérletek azt mutatták, hogy még 90 másodperc után is újraéleszthetők az áldozatok maradandó károsodás nélkül.

2010. aug. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!