Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Konyhai teflon edénybe véletle...

Konyhai teflon edénybe véletlenül beleolvadt egy fehér, habosított polisztirol zöldségtálca, hogyan, mivel tudom belőle eltávolítani?

Figyelt kérdés

Hanyagság miatt a teflon edény tetején felejtettem egy habosított polisztirol tálcát, amiben egyes zöldségeket árusítanak. A teflon edény alatt véletlenül bekapcsolva maradt a gáztűzhely egy lángterelővel, a legkisebb lángon, így a polisztirol tálca beleolvadt és belefolyt a teflonedénybe, alaposan hozzáragadt. Szerencsére nem gyulladt ki.

Talán a kémiai összetételüknél fogva, de gyakorlatilag összegyógyult a két anyag, a teflon és a polisztirol, lapos végű fakanállal képtelenség levakarni. Főzésre vagy valamilyen oldószerre gondoltam. Ti mit javasoltok?



2020. nov. 3. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Aceton a legbiztosabb, de néhány festék hígító is oldja a polisztirolt.
2020. nov. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
és a teflont nem bontja meg az aceton?
2020. nov. 4. 03:29
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Melegitsd, vissza és fakanállal kapard le.
2020. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

ÉN kidobnám a serpenyöt, a beleolvadt polisztiroltól meg lehet betegedni, akkor is, ha a nagyját ki tudod szedni.

Acetont vagy higítót meg eleve nem használnék olyan edenyhez, amiben utána ételt készítek!

2020. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem oldja a teflont. A teflon az egyik legellenállóbb műanyag.

*

A festékes boltban vegyél acetont! A körömlakk-lemosó nem az igazi, abban már propilalkohollal, és egyéb katyvaszokkal helyettesítik az acetont.

Az acetonnal szabadban, vagy jól szellőző helyen dolgozz! Lehetőleg ne szívd be a gőzét!

Ha sikerült leszedni a polisztirolt, az aceton maradékát forró vízzel távolíthatod el az edényedről. Pl. egy másik edényben vizet forralsz, és azt az acetonos edénybe öntöd. Ez a műveletet is még szabad levegőn kell csinálni. ( Szükség esetén megismételni.)

Van ezen a lapon egy videó:


[link]


Az összeolvadt polisztirolt nem fogja olyan gyorsan zabálni az aceton, de azért igyekszik.

Sok sikert!

2020. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utóirat: Ha az aceton mégis leszedi a teflont, akkor az nem volt igazi.
2020. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Utóirat 2: Ha acetonnal dolgozol, nyílt láng, szikrázó elektromos berendezés ne legyen a közelben, sőt a cigiző fazonokat is zavard el jó messzire!

Ha nem rokonod Rockefeller megsúgom, az acetonban oldott polisztirolt is fel lehet használni mint lakkot.

2020. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
hajlakk?
2020. nov. 4. 18:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azért a hajamra nem kenném.

Kevésbé feltűnő helyekre alkalmas pl. szerszámnyél, paradicsomkaró, stb.

Ha transzformátort akar valaki csinálni a csévetest impregnálására alkalmas az acetonban feloldott polisztirol.

2020. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ÖSzintén szólva olyan ételt nem szivesen ennék, amit ebben a serpenyöben készítesz, nem elég, hogy polisztirol van benne, még acetont meg higítót is teszel bele, ami mind beleivódik a teflonba - utána meg a kajába!
2020. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!