Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Génmódosítást csak növényen,...

Génmódosítást csak növényen, állaton lehet végrehajtani, vagy emberen is?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, sot, gombakban, pro- es eukariota egysejtukben es virusokban is lehet genmodositast vegezni
2010. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel az ember is állat (vitán felül rendszertanilag oda van besorolva), ezért adja magát a dolog.
2010. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy legálisan lehet. Klonozni se lehet.

De én fogok. :D

2010. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak gondolj bele: minden olyan dolognak meg lehet változtatni a génjeit aminek vannak génjei. Az embernek vannak génjei, tehát lehet rajtuk génmódosítást végrehajtani. Gyógyászatban ezt alkalmazzuk is, de ez kevésbé futurisztikus valójában mint hinnéd.
2010. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Képzeld, az USÁban már próbálkoztak a dolgokkal. Emberen, állaton, sőt egyéb szervezeteken is ;)
2010. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
próbáld ki magadon
2010. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bslayer15 válasza:
Aminek van DNS-e azt lehet génmódosítani.
2010. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Persze, ennek köszönhetem a 3 szemet, teljesen más így a világ.
2010. aug. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sőt elegendő antioxidáns hiányában sérül is a DNS-ed, tehát valamennyire módosulnak a génjeid. Szerinted a születési rendellenességek hogy jönnek létre? Szerintem úgy, hogy az anyuka vagy az apuka sok egészségtelen dolgot kajált meg az életében (akár még sok évvel a baba előtt), és megváltozott a génállománya. Vagy akár még a nagyszülők korában romlott el a DNS. Mondjuk ezt még nem hallottam senkitől, de erre tudok következtetni. Lehet, hogy nem így van.
2010. szept. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!