Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikroszkópot szeretnék venni...

Mikroszkópot szeretnék venni a barátomnak,nyilván nem horribilis összegért. Már nézegettem a Levenhuk márkát, azon belűl is a digitális mikroszkópot, de nem találtam meg, hogy evvel mégis mit lehet vizsgálni??

Figyelt kérdés
Ő mindenképpen olyan dolgokra használná, mint pl: hajszál,bőr darab stb Szóval a kérdés az lenne, hogy erre a célra megfelelne ez?

2020. dec. 12. 14:19
 1/1 Marci71 ***** válasza:

Jó lenne tudni mégis pontosan melyik típusra gondoltál. Valami ilyesmire ?

[link]

Ilyet ebayről a töredékéért lehet rendelni, kb ugyanezt kapod, csak nem lesz ráírva a Levenhuk felirat. Egyébként sok mindenre nem jó, ez nagyjából egy webkamera, csak másképp van fókuszálva a lencséje. A tudása kb annyi mint egy nagyítóé, csak monitorra küldi a képet és persze rögzíteni is lehet a képet. Mondjuk a bőrödet meg a hajadat meg tudod nézni nem túl nagy nagyításban.

Ennyiből én inkább egy sztereomikroszkópot vennék, azzal sokkal többet látni, persze fényképezni csak akkor tudsz vele ha veszel hozzá egy kamerát. Mindenféle cuccot alá lehet rakni, rovarokat, mohát, kőzeteket, érméket stb. mondjuk a bőröd vagy a hajad csak úgy tudod megnézni ha alárakod:)

2020. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!