Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » (Vizsga)szorongást mérő...

(Vizsga)szorongást mérő kérdőív online és jelenléti vizsga közötti különbség felderítésére?

Figyelt kérdés

Ha arra vagyok kíváncsi, hogy online vizsgázás esetén a vizsgával járó stressz mértéke vajon kisebb-e, milyen kérdőívet használhatok?

Egyelőre abban sem vagyok biztos, hogy megfelelő-e vizsgaszorongást mérni, vagy konkretizálnom kellene (pl. aggodalom vagy emocionális izgalom).

Egy általános szorongást mérő kérdőívet nem tartok alkalmasnak, mert az most különösebben nem érdekel, hogy alapvetően mennyire szorongó az illető, csak a vizsgázás különböző módjai okozta eltérésre lennék kíváncsi.

Bár nyilván nem egyszerre lehetne lebonyolítani a két mérést, mivel ugyanazokon a személyeken szeretném nézni a hatást, már pedig az eltelt idő alatt bármi történhet az egyénekkel, ami befolyásolhatja a második (legyen az akár az online, akár a jelenléti) mérés eredményét.


Köszönöm szépen előre is a segítséget!


(I. félév, Módszertan és kutatásetika)



2020. dec. 19. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokban függ a vizsgáktól is. Szóbeli vizsgánál szerintem nincs különbség. Írásbeli esetén több szakaszos-e a jelenléti vizsga, az online vizsgán tudsz-e a kérdések között ugrálgatni.


Jelenléti vizsgánál volt részem minden félében:

Több részesből tevődik össze, vagy egy egész. Illetve tartalmaz-e teszt kérdést, lehet-e saját jegyzetet használni.


Online vizsgánál az oktatók számítanak arra, hogy a diákok segédanyagot fognak használni. Ezért ezek általában részekre vannak bontva, nincs visszalépési lehetőség, mind feleletválasztós, mind kifejtős feladatokból tevődnek össze. Bár volt olyan is, amit befotózva kellett beküldeni.


Érdemes lenne szerintem különböző kombinációkat is vizsgálni.


Azoknál az online és jelenléti vizsgáknál ahol lehet segédanyagot használni, nincs komolyabb eltérés szerintem. Ezt a kettőt kvázi egynek tekinthetjük.


Jelenléti vizsgánál a felkészüléskor keletkező szorongás és feszültség ugyanakkora, viszont a többrészes, részenként minimum pontszámmal rendelkező vizsgák jóval nagyobb stresszel járnak, mint az egyrészes vizsgák.


Online vizsga esetén meg a felkészüléskor kisebb a szorongás és feszültség a jelenléti vizsgákhoz képest. És itt is stresszesebb az a vizsga, amelyiknél sorban kell haladnod, nincs lehetőség a visszalépésre.


Ezek mind saját tapasztalatok, nekem általában a feleletválasztós tesztek okoztak nagyobb stresszt a vizsgák ideje alatt. Mérnökire jártam.

2020. dec. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez sokat segít!
2020. dec. 23. 21:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!