Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel lehet feloldani a...

Z003 kérdése:

Mivel lehet feloldani a titán-dioxidot?

Figyelt kérdés

Amit nagy nehezen kihalásztam fórumokból hogy elvileg a tömény kénsav és tömény sósav feloldja. Ezek közül egyik se oldta nekem, mind kettő savat óriási feleslegben alkalmaztam és forraltam. Mindegyik esetben csak pár milligramm dioxid oldódott be, de ez akár mérési hiba is lehet.


Esetleg valaki tudna segíteni hogy miért nem működik?



2021. jan. 5. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ezt otthon csinálod? Ne tedd légyszí!
2021. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kösz hogy aggódsz értem de megnyugtatlak megvan hozzá az végzettségem, és védőfelszerelésem is.
2021. jan. 5. 19:47
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha van végzettséged, akkor ide minek írsz? Milyen végzettséged van?
2021. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Vegyész technikus, és azért ide írtam mert máshol már nem nagyon találtam választ. Sajnos ez nem olyan probléma amivel egyik könyvem is foglalkozna és az különböző külföldi fórumokon sem túl tárgyalt téma. Sajnos néha nagyon specifikus problémáim vannak.
2021. jan. 5. 20:07
 5/19 anonim ***** válasza:
Minek oldod a titán oxidot?:)
2021. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
tintán fém bevonatot akarok csinálni és azt anodizálni, csak mivel azt hittem működik a beoldása azt rendeltem mert egy fokkal olcsóbb mint a különböző sói.
2021. jan. 5. 20:52
 7/19 A kérdező kommentje:
Meg szeretnék egyszer TiCl4-et csinálni és ahhoz könnyebb a fém sójából fém port csinálni mint megvenni.
2021. jan. 5. 20:53
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A titán-dioxid nehezen oldható (ezt minden releváns forrás említi). Egyáltalán nem véletlen, hogy a XX. sz.-ban igazán érdemben titán feldolgozással (kohászat) nagyon kevesen foglalkoztak. Egy kis mértékben oldódik forró kénsavban (van olyan forrás amelyik 150-200 fokos hőmérsékletet ír, de nagyon rossz az oldhatósága). Egyszer olvastam egy szabadalmaztatott eljárásról, ott valami szerves reakció sorozat vége az "oldott" titán, de nagyon régen volt és csak ködösen emlékszem.
2021. jan. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
kösz a választ
2021. jan. 5. 23:15
 10/19 Wadmalac ***** válasza:

Van kedved/időd/pénzed/hardvered otthon lemodellezni a Kroll-eljárást?

Mert annál nagyon jobb megoldás nemigen van még ma sem a titán-dioxidból TiCl4 létrehozására.

2021. jan. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!