Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nincs az emberi fülnek...

Miért nincs az emberi fülnek 40 hz alatt irányhallása?

Figyelt kérdés
Ugyebár,ha a mélynyomót a sarokba rakjuk,akkor is úgy érezzük,hogy minden honnan szól...miért van ez?
2010. aug. 13. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugye 20-20000 Hz-íg hallunk kb. Hát sztem egy szint alatt és felett már nem pontos a hallás. Én az anatómiára gondolok, hogy a csiga trapéz alakú. De lehet, h. tévedek.
2010. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
szerintem azert mert ugy erzekeljuk a hang iranyat, hogy a fuleink a hanghullam faziseltolodasat eszlelik. Amikor mar nagyon alacsony a frekvencia, akkor a hullamok kozotti kulonbseg is csokken. Es egy meghatarozott pontnal mar nem eszleljuk a kulonbseget.
2010. aug. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyakor ***** válasza:
100%
Azért nincs, mert a kialakuló longitudinális hullámok hullámhossza nagyobb(vagy legalább ugyanakkora), mint maga a szoba, ezért nem tudod behatárolni, hogy "honnan jön" a hang, hol van a forrása. Nem az emberi fültől függ, ebben az esetben pl. egy kutya sem tudná, hogy hol a hangforrás.
2010. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gravity01 ***** válasza:
56%

Evulócio.

Valoszinüleg azért mert az embernek nincs rá szüksége, a természetben nem nagyon fordul elő ilyen alacsony frekfrencia, ha mégis az olyan nagy volumenű esemény , hogy a nélkül is észrevesszük.

2010. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Uh,nagyon szépen köszönöm így utólag is mindannyiótoknak a válaszokat!


Gyakor,főleg neked,én is valami ilyenre gondoltam...


Üdv

2010. aug. 21. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!