Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A paranoia nem az amikor azt...

A paranoia nem az amikor azt gondolod, hogy mindenki ellened van, hanem az amikor azt hiszed, hogy mindenki szövetkezik ellened?

Figyelt kérdés
Tehát ha az előbbi a benyomásom akkor nem feltétlen vagyok klinikai eset?
2021. jan. 9. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az érdemi különbség a kettő között? Semmi. Mindkettő téveszme.
2021. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Vizsgálat nélkül is téveszme az első? Miért? Csak mert hihetetlennek hangzik?


Én fel tudnám sorolni hogyan szúrt hátba az összes ember akit ismertem. Ilyen esetben miről beszélünk? Vannak valós esetek is amelyek biztos, hogy téveszmék

2021. jan. 9. 15:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazad van azt illetően, hogy valóban kvázi összeesküdhetnek ellened. Ez nincs kizárva. De amikor mindenkiben ezt a szándékot látod, az már valószínűleg beteges. Nehéz meghúzni a határt a valós veszély és a téveszme között.
2021. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdésben leírt változatok nem számítanak, teljesen mellékesek. Szerintem nálad inkább valamilyen más szorongásos probléma lehet.


"A paranoia vagy üldözési mánia túlzó és irracionális szorongás vagy félelem, ami gyakran az üldözöttség érzésében nyilvánul meg. [...]

Jelenleg elsősorban olyan téveszmék megnevezésére használják, amelyekben az érintettet üldözi valaki. A tipikus paranoid tévhitek közé tartozik, amikor valaki úgy érzi, üldözik, megmérgezték, valaki (általában egy híres ember) titokban szerelmes belé (de Clerambault-szindróma), beteg vagy parazitái vannak, Isten kiválasztotta, a gondolatait vagy a cselekedeteit távolról befolyásolják."

[link]


"A paranoid gondolatok közül az üldöztetéses (követik, beszélnek róla a háta mögött, lehallgatják, stb.), a testi betegségekre, vallásra, szexualitásra, párkapcsolatra (féltékenység) vonatkozó variációk a leggyakoribbak. A betegek általában maguk sem értik, miért ők az (általuk képzelt) események célpontjai, de a dolgok valótlanságáról gyakorlatilag meggyőzhetetlenek. Orvoshoz nem szívesen fordulnak, a gyógyszerekkel szemben gyakran kóros mértékű ellenérzéseik vannak, és tulajdonképpen, ha nagyon próbáljuk őket rábeszélni valamire, akkor könnyen a „rosszak oldalán” találhatjuk magunkat a beteg világlátásában. A téveszméik érintésére gyakran reagálnak indulattal, akár dühkitöréssel. Sajnos a paranoid betegek kezelése a rossz együttműködésük miatt gyakran nem egyszerű feladat."

[link]

2021. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3


Azt lehet mondani, hogy beteges, de ha 10 emberből 9 valami rosszat tett veled,vagy rosszat mondott rólad akkor szerintem mindenki azt gondolná, hogy mindenki ellene van. Egész egyszerűen ilyen az elme. Ha valami elégszer fordul elő akkor az a valóság!

2021. jan. 9. 16:00
 6/8 anonim válasza:

Nem vagy paranoiás. Hallgass a megérzéseidre, ne az idegenek minősítgetésére. A te életed, te tudod, hogy mi a valóság.

Nézz utána a szervezett zaklatás nevű jelenségnek. Ha tudsz angolul, akkor keress rá a Targeted Individuals, Gang Stalking kifejezésekre.

2021. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6


Hallottam róla. Viszont nem csak nagy emberek lehetnek célszemélyek?


Én bár sok világrend-ellenes, elit-ellenes fórumhozzászólást írtam már, de nem vagyok túl nagy ember, hogy bármi veszély jelenthessek :)

2021. jan. 9. 17:06
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egész egyszerűen ilyen az elme. Ha valami elégszer fordul elő akkor az a valóság!"


Egy idő után viszont a megerősítéseket keresi, és szelektív az emlékezet is, mert azokra emlékszik. Ezért ezek jelentőségét és számát túlértékeli, vagyis a benyomásod nagy valószínűséggel torz lesz, alkalmazkodva a hiedelmeidhez.

2021. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!