Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minél többet olvasgatom itt a...

Minél többet olvasgatom itt a kérdéseket, annál jobban rájövök, hogy mennyit nem tudok, és paranoiás leszek. Tí nem? Wadmalacot meg megismerve már most félek tőle, a tudásától.

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 22:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
én igyekszek minél többet tudni, úgyhogy nem félek :D
2014. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Én is, de attól félek, hogy egy idő után a tudást nem tudom rendezni, és kamu összefüggéseket kreálok, amitől megbolondulok lassan.
2014. júl. 10. 22:32
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Pedig vannak még itt jó néhányan Wadmalacon kívül is, Sceptic, Tom Benko, Sir Butcher, hogy csak egy párat említsek ;)

Legyél nyitott a világra, érdeklődő, kíváncsi, tájékozódj, olvass sokat, azért némi műveltséget összeszedni nem olyan nagy ördöngösség :)

2014. júl. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Persze, őket is ismerem, de most csak egyet emeltem ki, mert vicces a neve. :D
2014. júl. 10. 22:39
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Pedig tényleg sokan vannak még hozzá hasonlók.

A teljesség igénye nélkül:


Fairi, Grilean, a 87 százalékos fizikus, egy 84 százalékos biológus, sadam87

2014. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%
2xSü-t ne hagyjátok ki. Ő iszonyat jókat ír.
2014. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mitől félned. Én gyakran elgondolkodom, hogy mi módon árthatnánk egymásnak fizikailag (már csak hasonló paranoiából is), de egyszerűen sokkal több munka lenne, már csak a várost is megtalálni, ahol vagy, mint hogy megérje. Ráadásul a tudásunk nem is olyan jellegű, amivel különösebb módon ártani lehetne. Plusz ha meg is van a tudásunk, akkor még elég szociopatának (vagy elég mérgesnek – szóval ne dühíts fel minket) is kell lennünk, hogy egyáltalán ártani akarjunk. Elég kevés Hannibal Lecter-féleség él a földön.


Hogy mennyit nem tudsz: ha egyetemre járnál, és meghallgatnád néhány docens előadásait, még ha 10-szer annyit tudnál is, mint most, még inkább azt éreznéd, hogy nem tudsz semmit. Aztán még abba is érdemes belegondolnod, hogy a hallgatott docensnek is csak a saját maga egy-két területén igen mély a tudása… Minél többet tudsz, annál butábbnak érzed magad. Esetleg a jó érettségik tudnak hamisan egy olyan képet adni, hogy okos vagy, mert a tananyag úgy van kitalálva, hogy kerek legyen.


Vannak ismerőseim, akiknek arra panaszkodnak, hogy a matek-/biológiatanáraik nem vállalják, hogy emelt szintű érettségire készítsék fel őket, mert ők sem tudják az anyagot. Ez azért gáz. Meg ha megnézel öt percet egy Mónika Showból vagy egy Valóvilágból, akkor nagyon mély ütést kapsz, hogy az átlagember milyen hülye. És ha belegondolsz, hogy az átlagember képes ezt nézni, és nem fáj neki…

2014. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nekem 0 tanulással lett az érettségim 3-4-es. Ez jól mutatja, hogy az átlagember mennyivel butább nálam, mert van aki végigtanulta az elmúlt éveket, a befektetett energiája több milliószorosa az enyémnek. Ha ezt vesszük alapul, szín ötösre, hibátlanra kellett volna írni a legtöbb embernek.


És egyetértek mindennel, amit írsz, igyekszem minél többet tudni, és ezzel hatványozottan jövök rá arra, hogy mit nem tudok.

2014. júl. 10. 23:59
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ne aggódj, ez "normális" jelenség. Valahogy úgy van, hogy minél többet tudsz, annál jobban látod, hogy mennyi mindent nem tudsz még; és másokat látva legalább nem szállsz el magadtól, mint sajnálatosan sokan mások.

Mondjuk, néha engem is frusztrál, hogy sehol nem vagyok tudásban másokhoz képest.


Az eddigi listához még néhány név:

Pedro ("polihisztor", jellemzően reálokban jó)

Csak Cuni (szintén)

Silber (főleg kémia)

DeeDee (matekból az egyik legjobb a GYK-n)

93%-on áll egy másik matekzseni, tudom a nickjét, de nem nyilvános.

2014. júl. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem szállok el magamtól, de a többi embert látva inkább kétségbe esek. Sajnos vagy nem, de ez olyan, mint amikor hozzászoksz a minőségi dolgokhoz, aztán utána be kell érned az "olcsóbbakkal".
2014. júl. 11. 02:10
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!