Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fordulatszám kiszámítás?

Fordulatszám kiszámítás?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom kiszámolni a kerék fordulatszámát, ha tudom a kerületét, és a sebbességét m/s-ben?
2021. jan. 14. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fordulatszám azt jelenti, hogy egységnyi idő alatt mennyi fordulatot, vagyis teljes kört tesz meg. Az egységnyi idő, ha nincs megadva, akkor azt te választhatod meg (másodperc, perc, óra, nap, stb.), viszont ha m/s-ban adták meg a sebességet, akkor érdemes másodpercet választani.


Ha a másodpercet választod, akkor csak kiszámolod, hogy 1 másodperc alatt mennyi utat tesz meg. Ezt osztod a kerülettel, így kapod meg, hogy másodpercenként mennyi fordulatot tesz meg. A fordulatszám mértékegysége ebben az esetben 1/secundum lesz.

2021. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod a kerületét és a kerék külső kerületi sebességét (m/s), akkor az a kérdés, hogy a kerület hányszor teszi meg a kerületi sebességnél megadott métert 1 s alatt. Tulajdonképpen gondolatban ki kell teríteni a kereket egy egyenessé.

sk [m/s] / k [m] = x [1/s]

2021. jan. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 voltam, még egyszerűbben: Az 1 s alatt megtett útra hányszor fér rá a kerék kerülete, ahogy végiggurul rajta.
2021. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fordulatszám = sebesség (m/s)-ban / kerület (m)-ben
2021. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 16. 01:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!