Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy átlagos fényképésznek...

Egy átlagos fényképésznek milyen minőségű gép kell?

Figyelt kérdés
Hány megapixeles és milyen szenzorméretű gép kell, hogy olyan cuccom legyen mint egy fényképésznek. Mi ennek az ára?

#ár #Fényképezőgép minőség #fényképész cucc
ápr. 26. 19:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Mennyit éri meg fényképészetre szánni?
ápr. 26. 19:59
 2/4 Mojjo ***** válasza:
100%

A fényképész fogalom így önmagában eléggé keveset mond. Lehet madár- és vadfotós, aki baromi messziről fotózza a fotóalanyait a terepen. Lehet portréfotós, aki a stúdióvilágítás- és háttér mellett készíti a képeket. Lehet makrófotós, lehet tájfotós, sportfotós stb stb... Mindre teljesen más gép kell, és ha még a szűk területet tudjuk, akkor is az egyéni preferenciák tükrében rengeteg tényezőt kell figyelembe venni.

És akkor még nem beszéltünk a megrendelők igényeiről. Óriásplakát kell az autópálya mellé, vagy szociális média felületre egy portfólió egy modellnek? Nem mindegy.

Ráadásul a legtöbb, nem extrém felhasználásra meglepően jó áron megszerezhető használt felszerelés teljesen tökéletes.


Általánosságban mindössze annyit lehet elmondani, hogy egy 4/3 (vagy m4/3) szenzorméret azért elkél a legtöbb feladatra, de ez általában elég is nagyon sok mindenre. Ahová nem elég, oda az aps-c és viszonylag szép eséllyel a full frame is kevés lesz, mehet a középformátum. Ezzel együtt is van persze egy aps-c-nek meg pláne full framenak előnye a m4/3-hoz képest - ahogy a m4/3-nak is ezekhez képest.

Árban egy százpárezertől pár tízmillióig lehet bármi a fentieknek megfelelően.

ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én átlagos fotós vagyok (hobbi és nem professzionista), de egy hagyományos, 6x6-os filmre dolgozó Hasselbladom van. Magamnak laborálok.
ápr. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mojjo ***** válasza:
@3: Annak hatalmas hangulata van, az biztos! Én is 90%-ban filmre fotózok, de az kisfilm, nem középformátum. És az 1:1-es oldalarány, azaz négyzet formátum amit te használsz, szerintem a formátumok csúcsa!
ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!