Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Infravörös, digitális hőmérő...

Infravörös, digitális hőmérő milyen elv alapján müködik?

Figyelt kérdés
2021. jan. 14. 17:04
1 2
 1/11 Z003 ***** válasza:
87%

A különböző testek hőmértékesüktől függően, különböző hullámhosszú és erősségű elektromágnese sugárzást bocsátki. Ez a hétköznapi életben főleg az infra tartományba esik, de ugyan ettől a jelenségtől világít a felhevített vas is (itt egy wiki cikk róla: [link]


Egy hőmérő lényegében ezt a kibocsátott infravörös sugárzást méri és a mértékéből állapítja meg a hőmérsékletet.

2021. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Z003 ***** válasza:
19%

A digitális hőmérők más elven működnek. Azoknak az az alapelvük hogy két eltérő standard potenciálú fém egymáshoz ér akkor feszültség különbség lép fel közöttük. Ez a különbség függ a hőmérséklettől, a hőmérő ezt a feszültségkülönbséget méri és állapítja meg a hőmérsékletet.


Erről a hatásról is ittvan egy wiki cikk: [link]

2021. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
64%

Mivel a kérdésben nem derül ki, hogy melyik digitális hőmérőkre gondol, a kettes válasz is helyes.


Amúgy ellenállás-alapú digitális hőmérők is vannak.


Az infrás meg mind digitális.


Gondolom az infrások sem figyelik a komplett spektrumot, csak pár hullámhossz-sávot és azok arányából számol hőmérsékletet.

2021. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
64%

"Mivel a kérdésben nem derül ki, hogy melyik digitális hőmérőkre gondol"


Szerintem az infrásra.


"A digitális hőmérők más elven működnek. Azoknak az az alapelvük..."


Rengeteg olyan hőmérő is működik így ami nem digitális.

2021. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
64%

"Szerintem az infrásra."

Hát abból NEM digitálisat én még nem láttam. :)


Színhőmérséklet alapján "mérésre" (mert az inkább összehasonlítás és nem mértékegységgel) csak az izzószálas analógot láttam, amivel a szál színét veted össze az izzó anyaggal.

2021. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Én a nyolcvanasok végén, kilencvenesekben többet is. Pisztoly alakban, ahol hátul volt a műszer keresztben a marok fölött. Meg puskaként, vastag hengerrel, mint a tükrös távcső.
2021. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
64%
Sima analóg kijelzővel?
2021. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Gondoltam, a "hátul volt a műszer keresztben a marok felett" elég indikáció volt erre nézve.
2021. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
64%

Én oda tudok tenni egy számjegyes kijelzőt így, ha kéred. :D


Istenigazából az analóg működésére lennék kíváncsi, hullámhosszra "hangolt" napelemről meghajtott analóg erősítős?

2021. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Infra analóg műszert nem láttam még, de analóg fénymérő létezik (pl. szelénes, szovjet 'Zenit' fényképezőgépekben), és gondolom megoldható akár szűrővel is.
2021. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!