Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért kell lezárni a csillagvi...

Miért kell lezárni a csillagvizsgálót 80% páratartalom felett?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban lezárják az egészet:

https://www.youtube.com/watch?v=tHscEmNWZ4w


De miért? Laikus fejjel azt gondolnám, hogy az objektívek a magas páratartalom miatt begombásodnak, na de a felvételen látszik, hogy alapból 80% körüli pára van a hegyen és hát az alapból magasnak számít, tehát nem lehet ez az oka.


A másik dolog az a 0°C alatti hőmérséklet. Ezt sem értem, hogy miért?



2021. ápr. 11. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Mielőtt végignézné valaki a videót: Nem, nincs benne róla szó. Ne nézzétek meg feleslegesen, csak azért linkeltem be, hogy lássátok nem kitaláció.
2021. ápr. 11. 18:02
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Azért, hogy ne károsodjon.
2021. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Erre rájöttem én is.
2021. ápr. 11. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne tudni, hogy pl. az elektronika, a vezérlőelemek (motorok, sínek, húzóelemek), stb. milyen működési paraméterekkel lettek gyártva és beszerelve.
2021. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Feltételezem(!), hogy a tükröket, lencséket azonos hőmérsékleten kell tartani az esetleges hődeformációból adódó torzítások elkerüléséhez. Ez viszont azt is jelent(he)ti, hogy egy adott relatív páratartalom mellett már kicsapódik rajta a pára, ami nem tesz jót az optikának.
2021. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
Valószínűleg tényleg a páralecsapódás a fő ok. A másik, hogy bizonyos páratartalom felett az ég láthatósága is romlik, szóval egyre kevésbé van mit nézni és adott esetben nem éri meg kockáztatni a víz okozta károsodást.
2021. ápr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
0°C alatt pedig a már meglévö pára, ami a szerkezeti elemek között van a résekben megfagy, és jégként fizikálisan rongálhatja a kényes szerkezeteket, ill eldeformálhatja a finoman összehangolt részeket, ami nagyban befolyásolja a mérések pontosságát.
2021. ápr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
2021. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!