Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a VA és a Watt...

Mi a különbség a VA és a Watt között?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy semmi, de vettem egy relét aminek az adatlapján ez van: Max. switched power:30W or 62.5VA. Most akkor melyik? 30W-ot vagy 62,5W-ot tud maximum kapcsolni?

2021. ápr. 16. 14:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Az egyik a munka, a másik a teljesítmény. :)
2021. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

mindkettő teljesítmény: egyenáramhoz wattban,

váltóáramhoz voltamperben van megadva. (nagyságra ugyanakkora mennyiségek, tehát 1 W = 1 VA)

#1-es és az őt felpontozók figyelmébe ajánlom a nyolcadikos fizikakönyvet: volt és amper összeszorzásával teljesítményt kapsz (watt)

2021. ápr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Váltóáram esetén a VA a látszólagos teljesítmény mértékegysége, W pedig a hatásos teljesítményé, amit valójában felvesz a fogyasztó.
2021. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Szóval, ha jól értem ez a relé egyenáram esetén 30W-ot, váltóáram esetnén pedig 62,5W-ot tud kapcsolni maximum.


Még egy kérdés: Jól tudom, hogy Ohmos fogyasztók esetén a látszólagos és hatásos teljesítmény azonos?

2021. ápr. 16. 17:22
 5/21 Szirty ***** válasza:
93%

Egy relé esetében a látszólagos (VA) teljesítményt kell figyelembe venni, mert a teljesítmény látszólagos ugyan, de a relén átfolyó áram valóságos... :)


"Jól tudom, hogy Ohmos fogyasztók esetén a látszólagos és hatásos teljesítmény azonos?"


Jól tudod.

2021. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 vantel ***** válasza:
36%

Watt a tényleges teljesítmény a fogyasztpón a voltamper az látszólagos teljesítmény amit még meg kell szorozni egy fogyasztó álltal keltett meddő árammal. Pl az imduktív fogyasztók álltal okozott fáziseltolásból keletkezett meddő teljesítményt a is számolja a villanyórád.

Egyszerűbben a reléd kapcsol 62.5 VA -t az kb 55 wattos motort képes elviselni. Hiányzó 12.5 w a meddő áram lesz.

2021. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Szirty ***** válasza:
97%

"Pl az imduktív fogyasztók álltal okozott fáziseltolásból keletkezett meddő teljesítményt a is számolja a villanyórád"


A fogyasztásmérő csak a hatásos teljesítményt méri!

2021. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 vantel ***** válasza:
31%
Kizárt, nem adnak ajándékba áramot, teljeset kifizettetik!
2021. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

"voltamper az látszólagos teljesítmény amit még meg kell szorozni egy fogyasztó álltal keltett meddő árammal"

Ez nagyon pocsék...

"Kizárt, nem adnak ajándékba áramot, teljeset kifizettetik!"

Ez is... A hozzá nem értés magabiztossága. :D


Kérdező, az adatlapon még kéne lenni egy fázisszögnek is, ami a VA mellé jár. Na meg feszültségnek, ami vélhetőleg különbözik DC és AC esetén.

2021. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek.


Én úgy tudom, hogy ipari fogyasztóknál a meddő teljesítményt is felszámolják (illetve van külön meddő teljesítmény-díj), viszont a lakossági fogyasztó csak a hatásos teljesítményért fizet.

2021. ápr. 16. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!