Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Betonkeverő nélkül hogy...

Betonkeverő nélkül hogy készítsek sok betont?

Figyelt kérdés
kerék gumi belsejét akarom betonnal kiönteni hogy legyen súlyom amivel edzhetek de nem tom hogy kezdjek hozzá
2021. ápr. 27. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Ahhoz, hogy edzéshez súlyokat készíts, pont nem kell sok beton vagy betonkeverő. Azt a mennyiséget egy vödörben is ki lehet keverni.
2021. ápr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Másik lehetőség a vödör helyett ha van egy kisebb betonozott placcod amit nem sajnálsz, hogy kupac formában is lehet betont keverni. Lapáttal kiméred a sódert meg a cementet, lapátolgatással összekevered (mindig a széléről a közepére raksz egy lapáttal, ettől összekeveredik). Aztán meglocsolod, átkevered, újra meglocsolod stb. De lehet, hogy valaki jobban leírja, tíz éves lehettem, mikor utoljára láttam ezt a módszert apától, azt meg már régebben volt.
2021. ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 2*Sü ***** válasza:
88%
Anno gyerekkoromban a kertben ástunk egy nem túl mély, de elég széles gödröt és abban kevertük a betont. Jó pár négyzetméternyi alaphoz elegendő betont kevertünk ki. De egy kerék kiöntéséhez tényleg elég lehet egy vödör is.
2021. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vödörbe.
2021. ápr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

OK, hogy vödörben megkevered. Nálunk egy diszperzites vödör szolgál ezirányú célokra.

De hogyan akarod vele kiönteni a bicikligumi belsejét? A szelepen keresztül?

De ha bárhogyan is de sikerülne, irdatlanul törékeny súlyzó lenne az.

2021. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5, szerintem egy autógumi belsejét akarja vele kitölteni. Nem tűnik irreálisnak a projekt.
2021. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha most méretet, fajsúlyt, egyebet figyelembe véve számolni kezdünk, nem világos a cél. Földre lehet helyezni, de minek. Emelgetni lehet, de ezt legalább két okból kizártnak tartom autógumival: alak és súly.

Ezen felül elkészítéshez valóban vödör vagy a #2-ben leírt mód.

2021. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7, olyan sport is van, hogy nehéz súlyokat vonszolnak maguk után a földön. De szerintem mindegy, hadd csinálja meg a kérdező, amit gondol, majd levonja a végén a tanulságot.
2021. ápr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A gumi korbeveszi a bekotott betont, rugalmassagot ad neki szerintem
2021. ápr. 28. 19:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát a betonnak nem, de ha mondjuk kisebb magasságból leejted, akkor nem a beton kapja teljes ütést, csillapítja a gumi.
2021. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!