Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gyakorlatilag mindent megtehet...

Gyakorlatilag mindent megtehetnek a géntechnológiában, miért nem alkalmazzák a tudást a mindennapokban?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem tehetnek meg mindent. Biológiailag sem (pl nem lesznek géntechnológiás X-menek az emberekből), és jogilag sem (igen sok helyen igen szigorú szabályozás vonatkozik rá).
2021. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
hogy kéne a mindennapokban alkalmazni? és nem tehetnek meg mindent, vannak korlátok, mint mindenben.
2021. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha semmit nem tudsz a géntechnológiáról, akkor miért írsz róla?
2021. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sadam87 ***** válasza:
90%

Milyen mindennapi alkalmazásokra gondolsz? Például a mezőgazdaságban elég elterjedtek a GMO-k (rezisztenca, nagyobb terméshozam, elleállóbb, több/más tápanyag). Magyarországon mondjuk pont nem, itthon tiltott az ilyesmi.

De hasznának GMO-kat a gyógyszeriperban is. A legismertebb az inzulin termelő E. coli, de rengeteg más gyógyszert is lehet termelteni génmódosított baktériumokkal.

Már díszállatból is van GMO.

[link]

Sőt, a vírus vektor alapú vakcinák (Astrazeneca, Sputnik V) is lényegében génmódosított vírusokkal dolgoznak.

Plusz dolgoznak más felhasználási lehetőségeken, például a génterápián. Szóval eléggé alkalmazzák a mindennapokat érintő területeken is, így nem nagyon értem, mire gondolsz.

2021. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Ki mondta, hogy nem alkalmazzák a mindennapokban? Először brit tudósokról hallottam, hogy csináltak olyat, hogy kicserélték egy zigóta/embrió egyik génjét, mert hibás volt (a gyerek rendellenességgel született volna) és egy másik nő génjét rakták be helyette (így a gyereknek tkp. 2 anyja van). A génszerkesztés/CRISPR ma már bevett szokás.
2021. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sadam87 ***** válasza:
88%

Emberi genom szerkesztése CRISPR-el biztos nem bevett szokás! Ilyet csak egy kínai kutató csinált, le is sittelték (némileg elfelejtett előre szólni / engedélyt kérni). Amire te gondolsz szerintem, az az, hogy a mitokondriumok, és a mitokondriális DNS-ek származtak egy másik nőtől, és nem az "igazi" anyától. (Persze ezt is értelmezhetjük géntechnológiai beavatkozáskétn, de nem CRISPR-el történik, igazából a DNS-t nem módosítják.)

[link]

2021. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
#6, igen, bocsánat.
2021. ápr. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Sziasztok.

Külföldön élek, sportoló vagyok.

Elég érzékeny a sportágam, nem tagadom szedek sokféle szert.

Legújabbak a géndopping szerek.

Sehol nincsenek listán, de olyat ütnek, hogy az ütő megáll bennem ha beveszem.

Sokféle dolgot kipróbáltam de ezek odavernek.újgenerációs szerek, kísérleti szerek, mind mind a génterápia termékei.

Rosszat nem tudok elmondani, mellékhatás egyiktől sem jött elő, ellenben olyan időket tudok teljesíteni hogy hihetetlen.

Minden jót a magyar testvéreknek.

2021. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

8-as voltam.

Ezt már majdnem 5-10éve használják mindennapokban a sportolók, akik megtalálják az utat idáig.

a cikk régi, azóta több olyan dolog van, hogy Mariska néni bevenné a tavaszi nagy kerttakarítás előtt, másnap gyönyörű sziklakertje lenne, és mariska néni még másnap még egy maratont is leakarna futni.

Szóval bőven használják már a hétköznapokban, főleg nyugat-európában.

2021. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1-es válaszolva!

már rég vannak génterápia által feljavított katonák, kína tavaly ismerte el hivatalosan, majd rögtön utána a franciák is, hogy génterápiával megnövelték a katonák minden biológia funkcióját.

[link]

2021. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!