Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a géntechnol...

Mi a véleményetek a géntechnológiáról, klózonásról? Milyen filmeket láttatok, és hogyan viszonyultok hozzá?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 16:57
 1/8 Maeglin ***** válasza:

A géntechnológiáról általánosságban elég nehéz véleményt alkotni. Már csak azért is mert nem olyan egyszerű, ahogy azt az emberek elképzelik. Maximum az egyes alkalmazásairól lehet véleményünk. Természetesen vannak ígéretes, hasznosnak mondható próbálkozások, és hát kevésbé hasznosak is, amelyeknek még ki kell forrniuk.


Filmekből meg ne akarjon senki géntechnológiát, klónozást tanulni! Öt év biológus képzés egy egyetemen, és utána egy egész élet után esetleg lehet róla valami fogalma bárkinek is.

2010. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval. A géntechnológiának vannak hasznos és kevésbé hasznos alkalmazásai. Hasznos például az inzulin gyártatása élesztőkkel, vagy a minél hatékonyabb termelésre használható bacik előállítása. Jó lehet GFPs állatok előállítása is egy bizonyos szintig, ha meghatározott dolgot szeretnénk vizsgálni a szervezetben.

Azonban az önkényesen végzett klónozások szerintem nem feltétlenül etikusak. Annak is megvan a maga etikai vitája, hogy létrehozhatunk-e saját szerveket lombikban.

A géntechnológia szerintem hasznos, csak tudni kell jóra használni.

És nem láttam filmeket róla, mert azokban szerintem eleve hülyeségeket mondanak. Láttam pl néhány sci-fit és nem arról híresek, hogy biológiailag megalapozott dolgokat állítanak bennük.

2010. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy évig hallgattam az egyetemen molekuláris biológiát, engem meggyőzött a hasznosságáról.
2010. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan kérdés, mint az, hogy "Szerinted érdemes volt elkezdeni használni a tüzet?" Megvan a géntechnológiának is az előnyös, a teljességgel felesleges és a GONOSZ felhasználási módja. Pl. csináltak olyan teheneket, mintha profi testépítők lennének(nem tudom, hogy mennyi köze van ehhez), de mi az ördögért kellett? Ki nem sz@rja le a tehenek kimunkált izmait.
2010. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még az elején érdekelt a dolog, de nem arra használják amire kellene, gyereket gyártanak, meg élelmiszert, miközben kihaló félben lévő állatokat kellene visszahozni az életbe, ha már egyszer mi tehetünk arról hogy odakerültek.
2010. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gattaca
2010. nov. 10. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
ReGenesis
2010. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A hatodik napon, Imposztor, A sziget. Sok jó dologra lehetne használni pl.: szerv klónozás, amivel emberéleteket lehet menteni, állati hús klónozása, hogy ne kelljen állatot tartani aztán megölni, megtalálni az örökletes betegségek génjeit vagy rossz tulajdonságokét és kiiktatni stb. Ehhez meg nem elég fejlett a tudomány, és a törvények is tiltják például az őssejtkutatást. Ma csak génmódosított zöldségek vannak, azok általában nagyobbak, mint a sima, de az ízük sokkal gyengébb(bár a szőlő méretű paradicsom és a 4centis kukorica elég érdekes).
2010. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!