Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Be nem törhető (vastagságú,...

Be nem törhető (vastagságú, vagy anyagú) ablaküveget tudnak már rendelésre készíteni, felfeszíthetetlen (anyagú, vagy vaskosságú!) rendkívül erős fém kerettel, vastag fém tokkal? Vagy olyan plexi anyagot, mely nem karcolódik tisztításkor/jégveréskor?

Figyelt kérdés

Amiatt, hogy a mások életét csak megkeseríteni képes betörőbanda inkább más bejutási módot (vagy más messzi ingatlant) keressen, miután a nyílászárókkal semmire se mennek (vagy csak nagy nehézségek árán tudnának abba a házba bejutni, így nem biztos, hogy "megérné" nekik ezzel kínlódni).


(A kiírásban kizárólagosan csak a nyílászárók számítanak, más nem érdekes. Erős ablaküvegeket/tokozásokat, illetve azok feltörés-megnehezítő megoldásait keresem. Ehhez kapcsolatos válaszokat írjatok - köszönöm!)



2021. máj. 15. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A "törhetetlen" üveg létező találmány, általában több üveglap összeragasztva,valamilyen esetleg acélhálós merevítéssel. Keress rá létező megoldás, de általában a költség-haszon elemzésen megbukik, mert elképesztő drága. Mert pl. a keret-fal találkozás a gyenge pont és ha más nem azon átmennek. Régen erre (is) szolgálált a zsalugáter, vagy egy erős lehúzható redőny, mert ha üres az ingatlan akár teljesen lesötétíthető. Sok esetben egyszerűbb pl. egy nagy acéllemezzel védeni kivülről (pl. régen ilyenek voltak az erdő közepén álló magtárak, sótárolók, kunyhók, vagy a régi bányákban volt sok ilyen épület amit robbantás előtt bezártak és tuti nem ment ki az ablak). Egy jól elkészített táblásított cuccon nehéz átjutni (én láttam olyan kunyhót hegyekben ahol az ablakon volt kivülről egy olyan "tábla" amelyik 6mm acéllemez, 12mm durva sóderes homok egy kis cementtel betömörítve, 6mm acéllemez. Na ezen elég nehéz átmenni). És ez megfelelően berögzítve a falazatba. Ha nincs otthon senki ezt be lehet zárni. Egyébként végül feltörténk az épületet falbontással... mert a nyílászáró kifogott rajtuk (egyébként ezen a szerekezeten lángvágóval meg flexxel sem lehet átmenni a sóderes-kavics miatt).
2021. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére kevés az ablak (ajtó is csak kettő van), de ami van azt lecseréltetné már a család, mert itt lassan már minden hétvégi házat feltörnek. Elvinni semmit nem tudtak senkitől, de a felfeszítésekkel, undormány rongálásokkal anyagi károkat okoznak folyamatosan. (Eladás és ahogy írtam minden más a kiírás tekintetében nem téma, mi tudjuk miért. Csak a fenti félkövérrel szedett kérdések számítanak.)
2021. máj. 15. 17:35
 3/10 A kérdező kommentje:

Most láttam, hogy írtál - és köszönet érte!


"És ez megfelelően berögzítve a falazatba."


Igen, emiatt írtam ezeket:


"Vastag fém tokkal."


"Erős ablaküvegeket >>tokozásokat<< illetve azok feltörés-megnehezítő megoldásait keresem."


.

.

.


"Végül feltörténk az épületet falbontással."


Azaz amit írtam/kértem most már duplán fenn áll:


"Illetve azok feltörés-megnehezítő megoldásait keresem." :D

2021. máj. 15. 17:40
 4/10 A kérdező kommentje:

Akármi jöhet, ami addig kint (az ingatlan falai előtt) tartja a betörő bandákat, amíg a néma riasztásra a rendőrség meglehetősen sokára (sajnos akár 10-15 perc elteltével) ki nem ér.


Így biztosan nem tudnak elvinni semmit. (És legalább (bent) nem rongálnak.)

2021. máj. 15. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam betörésbiztos fólia van. Külföldről hoztam. Nem az a vékony, amit ithon lehet kapni. Az ablakkeret 15 centis dűbelekkel van a falhoz fogva.

A cég, ahol vettem, készített robbanás- és golyóálló nyílászárókat is. Ezek öt rétegűek, a megadott méretű fém keretbe ők építik be speciális technológiával.

Jellemző: Jakartában az ausztrál nagykövetség előtt robbantottak. Egyetlen ablak repedt meg. A kétszer 4 sávos út túlodalán lévő épületek 6. emeletéig minden ablak betört. - A nagykövetség épülete verte vissza a lökéshullámot.

2021. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5-öshöz:

Még annyi, hogy 20 kilós kalapáccsal sem törhető be -megrepedni megreped-, csákánnyal viszont igen. De alaposan meg kell dolgozni érte, hogy valaki bejusson.

2021. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az ilyen hozzászólásoknak is örülök! Köszönöm! Le tudnád írni mi a cég neve?
2021. máj. 15. 18:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb,lenne rácsozni az ablakokat mert hát betörés ellen kell védekezni nem támadás ellen .
2021. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7


15 éve. Már nem tudom. Mindenesetre azóta annyira "rágyógyult" a fólia az üvegre, hogy leszedhetetlen.

Egyébként tényleg vastag, keménygumival nem lehetett felkasírozni, csak keményfával.

2021. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként csak belülről érdemes feltenni, mert kívülről éles késsel körbevágható, s akkor már betörik az üveg.
2021. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!