Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Diópucolásnál tényleg beválik...

Diópucolásnál tényleg beválik az, hogy egy napra beáztatjuk vízbe, és másnap kézzel törhető? Próbálta már így vki?

Figyelt kérdés
2017. okt. 11. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
NEm valószínü, de hogy utána hamar megpenészedik, az biztos!
2017. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
91%
Nem. Ne csinálj ilyet....előre törj meg sokat és utána csak bontogatni kell -megy az gyorsan.
2017. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Hogyne. Köztudott, hogy diót szedni is csak eső után másnap érdemes.
2017. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha "nem valószínű", akkor nem próbálta senki közületek és nincs is tapasztalata.

Miért penészedne meg?

Utána ki lehet szárítani.

Ha a héjába belemegy a víz, akkor az esővíz is belemenne, vagy átázna a héja - akkor a dió ugyanúgy megpenészedne, de nem penészedik!

Szóval ez butaság...

Ha csak a héj puhul meg, és ezáltal könnyebb lesz bontani, akkor megéri.

Azt reméltem, valakinek van saját tapasztalata, és azt írja le. De ezek csak feltételezések.

2017. okt. 11. 20:51
 5/14 A kérdező kommentje:

Megy az gyorsan?

:D


Na a diótörés pont nem az a tevékenység, amire a gyorsaság lenne a jellemző. :)

2017. okt. 11. 20:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Diófüggő, hogy megy-e gyorsan s hogy a nagyobbik felét oda kell-e adni a cinkéknek...


A dióhéj nem puhul meg. Ha gyorsan megszárítod, akkor bizonyára nem penészedik meg, aszalni pedig én élből szoktam, mert nehezebben darálható s jobban összetapad a friss dió. Ilyenkor úgysem árt egy kis plusz fűtés :D De direkt nem áztatnám a héjas diót, főleg, hogy az semmire se lenne jó.

2017. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

"Ha a héjába belemegy a víz, akkor az esővíz is belemenne, vagy átázna a héja - akkor a dió ugyanúgy megpenészedne, de nem penészedik! "


Az egész más, ha RÁesik az esö, vagy BENNE van vízben és ázik!

2017. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

#5. -évente 25kg-ot adok el...-hidd el nekem már gyorsan megy.


Ja és csak hobbi....

2017. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Ha a nedvességtől a csonthéjas mag megpuhulna, akkor a meggymagot meg a cseresznye magot nem kellene kiköpni. Heteket tölt el a lédús gyümölcsben, olyan puhának kellene lennie, hogy észre sem vennéd, hogy átharaptad.

Szóval ne ringasd hamis illúzióba magad, hogy a beáztatástól megpuhul.

És igaza van annak, akik a penészedéstől féltik.

A megázott, vagy a harmatos diót zörgősre kell szártani, mielőtt bezsákolod. Ezt nálunk a faluban még a gyerekek is tudják...

2017. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ne mondd mar, h egy ejszaka azas rosszabb, mint mikor 1 hetig szakad az eso......


Nem probaltam meg en sem, csak olvastam. Par szemmel fogom kiprobalni, nem 10 kiloval.


A diopucolas NEM a gyorsasagrol szol.

Nem is ez a lenyeg.

Raerek.

De nehez, kemeny, szur, a hazban koszt csinal, elpattog a heja, stb.


A lenyeg, h senki sem probalta, ugy mond velemenyt.

2017. okt. 12. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!