Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mikorra lesz...

Szerintetek mikorra lesz hatékony és elterjedt a szemen viselhető okostelefon?

Figyelt kérdés

Már vannak erre kísérletek pl. a régebbi Google Glass, de még nen elég hatékony és elterjedt a technológia.


A dolog lényege az lenne, hogy az okostelefon a fülkagyló felé lenne erősítve és abból egy átlátszó képernyő nyúlna az egyik szem elé, mint a Dragon Ball Z-ben a Fürkész (Scouter).



A telefont szemmozgásokkal majd idővel gondolati parancsokkal lehetne irányítani.



2021. máj. 16. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Technológiai oldalról szerintem elég hamar, kb. 30 éven belül, viszont egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy praktikus és elterjedt eszköz lenne belőle, ugyanis a szemünk alapvetően érzékelésre, kapcsolatteremtésre, stb. szolgál, ezek mellé eléggé bekavarna a szemmozgás-vezérlés. A gondolati parancsokról pedig ne is beszéljünk, vagy nagyon primitív lenne az egész, vagy csak bőven átlag feletti önfegyelmű emberek tudnák jól használni.
2021. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jobbat mondok: okos kontaktlencsék. A vezérlés kézi lenne, alapvetően ehhez hasonló:

[link]

De be lehetne állítani hogy ha pl. négyet pislogsz akkor csináljon e valamit (afféle hotkey lenne).

Maga a kontaktlencse (amellett hogy mindent tud amit egy smartphone) a teljes látómezőt lefedné így az AR és VR-technológia szempontjából is fantasztikus eszköz lenne (már csak vezetéknélküli bluetooth fülhallgatót kell hozzá csatlakoztatni és a határ a csillagos ég a VR-technológia számára)

Tudom, még a szemüvegnél is odébb van (és orvosi szempontoknak is meg kell felelnie) de ha megvalósulna az akkora szenzáció lenne mint maga az okostelefon volt. Mondjatok amit akartok Steve Jobs-ról (én se vagyok Apple-rajongó, csak olvastam az életrajzi könyvét) de ő mint salesman tudta hogy ha népszerű terméket akarsz akkor annak gond nélkül integrálódnia kell a felhasználó életébe. Erről beszélt is, ahogy arról is hogy míg az Apple termékei a művészet és a technológia ötvözéséből jöttek létre, addig a jövő termékei már a technológiát fogják összekapcsolni a biológiával. Szóval hosszabb távon minden jel az okos lencsék felé mutat.

2021. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gofrisütő ***** válasza:
100%
Szerintem elkerülhetetlen, de nem tartom jó ötletnek. Személyes VR vagy AR szórakozásnak jó, de utcai használatra... Hogy is mondja, az emberek többsége elvesztette a hallását az utcákon a fülhalgatók miatt (ugyanúgy hall, csak nem használja). A látásnak meg kell maradnia. Ha nem is takarja el teljesen, akkor is a megjelenő képekre fogunk nézni, és nem az autóra, ami csikorogva próbál lefékezni, hogy ne gázoljon el. Amennyiben csak az egyik szemeden van, akkor szerintem rosszat tesz a "telefonos" szemednek. A testedbe épített dolgokat morbitnak tartom. Nekem ez a véleményem.
2021. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

#3-mal egyetértek, a használatát erősen limitálni kéne.

Közúti forgalomban a látómező kitakarása részlegesen is probléma, hát még, ha azt mondjuk fénylő ikonokkal, képpel teszed, miközben mondjuk szürkület van és a fénykontraszt miatt xart sem fogsz látni.

Próbáltál már éjjel sétálni okosteló képernyőjét nézve?

Borítékolva a pofára esés és villanyoszlop-fejelés.

2021. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!