Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám az adenovírusba...

Hogyan tudnám az adenovírusba beletenni a koronavírus tüskefehérjéjét, hogy aztán az majd a szervezetbe juttassa?

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 17:12
 1/7 Marci71 ***** válasza:
100%
Vakcinát akarsz fejleszteni ? És ehhez itt akarod összegyűjteni a tudást ? :) :) :)
2021. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű. Fogod az adenovírust, elhasítod EcoRI és BamHI enzimmel, gélből kivágod a 17 kb fragmentet. Ezzel párhuzamosan fogod a tüskefehérje cDNS-ét, PCR-rel amplifikálod, olyan primerrel, ami EcoRI-BamHI végeteket ad hozzá (frame-re vigyázz!). Azután összeligálod, és kész is.
2021. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Adenovírust (náthavírust) már nyertem ki orrváladékból. Ezek egyszerű, duplaszálú DNS vírusok. Nem tudom, hogy hogyan tovább.
2021. jún. 8. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A rekombináns vakcina nem olyan dolog amit otthon lehet barkácsolni. Elsősorban azért nem, mert komoly eszköz és műszer felszereltség kell hozzá. (Automata pipetta, ami a legalapabb eszköz, százezer forintos tétel. Inkubátor milliós. Magánembernek jó eséllyel el se adják.)


Ha ilyet akarsz csinálni, járj molekuláris biológia vagy biotechnológia szakra valamelyik egyetemen, ott megtanítják hogy kell.

2021. jún. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
82%
Komolyan te akarsz lenni az élő példa a konteósoknak, hogy tessék, így tud laborból indulni fertőzés?
2021. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Adenovírust (náthavírust) már nyertem ki orrváladékból. Ezek egyszerű, duplaszálú DNS vírusok. Nem tudom, hogy hogyan tovább."


Következő lépés: izolálj belőle DNS-t. Turhát piszkálni mindenki tud, tiszta DNS nélkül semmire se mész.

2021. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először elöltet próbálj meg készíteni, az se lesz egyszerű. A nulladik lépés a vírus felszaporítása valamilyen sejtszálon. Ja, nee, ilyet még véletlenül se jusson eszedbe csinálni.
2021. jún. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!