Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha élelmiszer előállítás...

Ha élelmiszer előállítás terén Magyarországnak önellátásra kéne berendezkednie (ennek miértjét/okát most ne firtassuk), akkor a jelenlegi technológiai szinten a magyar mezőgazdaság képes lenne ellátni a jelenlegi lakosságot (10 millió körüli szám)?

Figyelt kérdés
Esetleg még többet is?

2021. júl. 25. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Persze, mi többet exportálunk, mint behozunk, de sok minden nem lenne azért, déligyümölcsök, citrom, banán, narancs az hiánycikk lenne, meg a külföldi sajtok, a lazac és hasonlók.
2021. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%

Gabonával 20 milliót is. Banán, kaviár, hal, stb hiánycikk lenne. Ellenben belefulladnánk a búzába, libamájba, stb.

Az első évben lennének ellátási problémák, illetve olyan cikkek, amiket az államnak kellene felvásárolnia és nyomott áron rásóznia az emberekre, míg más ételeknek elszállna az ára, vagy csak jegyre lehetne kapni. De következő évben már több burgonyát ültetnénk, több rizst, több.... ellenben kevesebb búzát.

2021. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

1

a citrusfélék termesztése nem olyan problémás, mint elsőre hangzik


egyszerűbb (nem kell annyira meleg), mint a paradicsom-paprika téli termesztése


https://www.youtube.com/watch?v=R-xHR5WDzz8&t=3s


Viszont a mezgazd. termékekből a csoki és kávé hiánya az sokaknak fájó lenne.

2021. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében a Kádár rendszer ilyesmi volt, az oroszok csak vittek innen, max ruszki pezsgő jött importnak.

Narancs volt ritkán, meg karácsonykor banán, sprotni olajos hal és slussz, de volt sok helyen keszeg, ettük a halászlét és láttam a youtube-n a szoky csicseriborsóból csinálta a csokitortát, na ilyesmik voltak, meg a gesztenyepüré, az nagyon ment. Sokkal szegényesebb választékban, de volt azért majdnem minden és nem volt drága, két forint volt egy kiló paprika a Lehelen, lecsót, paprikás krumplit, főzeléket akkor ettünk, ha hó vége volt.

2021. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak képes lenne, hanem képes is volt, csak aztán a nagy élelmiszeripari tőkések bezárták a teljes magyar élelmiszeripart.


Egyébként egyáltalán nem lenne mindegy, ha csak az élelmiszerünk fele hazai forrásból származna. Sokkal többet érne a forint.

2021. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%

A kádár rendszerben módszeresen lopták az ország pénzét.

persze ez magának a rendszernek a sajátossága volt, de akkoriban nem csak annyi volt az exportunk, amit az itt termelő multik termelnek

2021. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem igen. Azért vannak bőven őstermelők és vállalkozó gazdák és biogazdaságok Magyarországon.


Pl. ami eltűnt és én hiányolom, hogy lehessen házi tejet, tej terméket venni, mert nem minden városban tud manapság az ember házi tej terméket venni. 80-90-es években még háztól hordtuk a tejet. Két helyről is. Az egyik akiktől hordtuk anno a tejet, őt kérdeztem foglalkoznak-e még a szülei tejjel, és mondta hogy már nem, nem volt rá igény, a teheneknek meg ugye nem csak szénát, és vizet adnak, hanem folyamatos állatorvosi ellenőrzés,a takarmányozás is speciális, a tej bevizsgáltatása, csiraszám és stb. szóval többe került mint ami hasznuk volt.


Egy Holstein átlagban 30-35 liter tejet ad egy nap, ritka a 40 vagy 45 liter. Vannak világrekorderek is, pl. Magyarországi cég szaporító anyagából származó tehén pl. napi 85 liter tejet adott 2010-ben, de ezt nemesítéssel érték el, és ez szerintem nem túl kedvező a tehénnek fizikálisan. Ha csak a 30-35 literrel számoljuk egy tehénnél, és ha statisztikailag meg lenne számolva mennyi fejős tehén van Magyarországon akkor szerintem simán ellátnák az országot. Egy éves statisztika szerint a wikipédia szerint a Holstein éves tejhozama idézem: "27 473 kg tej" , de majd szakirodalomban is utánanézek, mert most nincs nálam kéznél semmilyen szakirodalom,de majd megnézem az éves tejhozama átlagban mennyi.


Szóval ez csak egy termék. A növénytermesztéstől a hús termelésig és lehetne sorolni szerintem megvan a potenciál, hogy önellátó tudjon lenni Magyarország.

2021. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
3-as minden csak magbeszerzés kérdése és egy olyan létesítmény építése ami alkalmas a déli gyümölcsök termesztésére. Pl. Magyarországon is van vetőmag génbank, gondolom nem csak hazai, és hobby szinten biztos van akinek van kakaó fája.
2021. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Kávé fát már láttam hobbi kertészeknél is.
2021. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

8

De a kakaó, kávé, banán termesztése nem lesz gazdaságos.


A citromot láthatóan piaci alapon termesztik.

2021. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!