Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha élelmiszer előállítás...

Ha élelmiszer előállítás terén Magyarországnak önellátásra kéne berendezkednie (ennek miértjét/okát most ne firtassuk), akkor a jelenlegi technológiai szinten a magyar mezőgazdaság képes lenne ellátni a jelenlegi lakosságot (10 millió körüli szám)?

Figyelt kérdés
Esetleg még többet is?

2021. júl. 25. 12:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%

Növényvédőszerek és műtrágya alkalmazása nélkül messze nem lenne meg a szükséges terméshozam.


Bár tudtommal műtrágyát itthon is gyártunk (kérdésem, hogy miből és vajon ez a mennyiség elég-e), a vegyszerek többnyire importáltak, de teszem azt, ha szükség lenne rá, tudnánk gyártani azt is.


Itt valóban leginkább az üzemanyag és áram ellátottság a nagy kérdőjel, de ha "csak" annyi a probléma, hogy nem lehet import árut behozni, akkor megoldható lenne.


U.I.: Azért van import áru a boltokban, mert az mérföldekkel olcsóbb (hiszen megsemmisítésre szánt termék a legtöbb, pl. krumpli) és többet tud rajta még így is keresni az eladó, mint a magyaron (ami amúgy sokkal jobb minőségá legtöbb esetben). Plussz, ha a magyar termés kicsit drágul, mert aszály volt és sokáig tartó, kései fagy, akkor senkinek nincs kedve megfizetni a 10-20 ft-os drágulást.

2021. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
71%

20-as de itt az volt a kérdés, ha arra kényszerül az ország, hogy önellátás, akkor gondolom vannak bőven agrármérnökök és növényorvosok és állattenyésztési agrármérnökök, akik ezt kivitelezni és megtervezni megtudnák. Azért vannak híres agráregyetemeink.


Illetve nem csak foszilis energia létezik, szóval mérnökök munkája is jelentős és lényeges lenne többek között és azért a technológia nem olyan fejletlen mint anno volt. Gondolom a tudós magyarok is jobban meg lennének becsülve a hazájukban, mivel az ország rá lenne kényszerülve. A világ minden táján jobban megbecsülik a zseni magyar tudósokat ahhoz képest a hazájukban meg nem.

2021. júl. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
71%

Illetve a magyar üzletemberek, marketing szakemberek is lényeges szerephez jutnának ilyen helyzetben, de lehetne még sorolni, hogy milyen szakmában dolgozók kapnának nagy szerepet ennek kivitelezésében.


22-es vagyok.

2021. júl. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
71%

Illetve akkor gondolom a trágyát is felvásárolnák helyi gazdáktól akiknek van felesleg. Meg gondolom lennének bio giliszta farmok az ország minden területén is.


Van több bio technika amivel szépen ezt fel lehetne építeni.


Ha csak Izlandot nézzük ők ott geotermikus energiát használnak, persze tudom, hogy nem ugyanaz mivel ott nekik adott ez mivel több vulkán van, de pl. nekik nincs is benzines autójuk.


Magyarországnak is biztos van olyan jellegzetessége energia ügyileg ami ellátná az országot csak még nem fedezték fel vagy nem használják számottevően.


Napkolektorokat tudnának telepíteni. Akkor gondolom az energia ellátást nagyobb mennyiségben a megújuló energia venné át.


A benzin és üzemanyag ellátás a kérdés, de gondolom ha ilyenre kényszerülne az ország akkor azért a tudós emberek, mérnökök kitalálnának valamit.

2021. júl. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

22

Ja hát, ha muszáj, akkor mindent meg lehet oldani.

Még talán kévé meg kakaó is jutna a vezető politikusoknak, de hogy a 99%-nak nem az biztos.


Ha esetleg a növényvédőszerek, műtrágya hiánya miatt terméscsökkenés lenne is, még feleekkora terméshozamokkal is vígan önellátó lenne az ország.



egy agrármérnök (3,10,13,20)

2021. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
71%

Értem én hogy gazdaságilag nézed a dolgokat, de én nem csak globálisan néztem, hanem egyén szintjén is. Amit ugy értettem hogy akkor valószínűleg többen kezdenének növénytermesztésbe civilek is nem csak kertes házban. Bizonyos növényeket balkonon is meg tud termelni az ember es tobb helyen mar termeltek is így. Nem csak a politikusoknak van pénze es azert vannak termeszetes tapanyag visszapotlas modszerek is javits ki ha tévednék de pl. az Ökologiai intézet is beszélt már ezekről a módszerekről és ökológus is. A termeszet is megoldja mutragya nelkul. Es azert az sem mindegy milyen mutragya mert nem mindegyik jo minosegu. Es van hogy kiégeti a talajt. Gondolom most a hulye kategoriaba vagyok nalad bar en nem vagyok agrarmernok.



Nyilvan egy lelemenyes uzletember a kakao, kave helyzettel is tudna mit kezdeni, hogy jusson szegenyebb retegeknek is. Lehet lesz civil gazdag uzletembereknek is majd majd novenyhaza akinek van boven penze vagy jo lesz a targyalotechnikaja es tud majd importalni. A kerdezo ugye nem firtatta a mierteket pedig szerintem ez is lenyeges kerdes mert nem mindegy hogy egy orszag erre kenyszerul annak ugye van oka is es az okok fugvenyeben lehet tudni a legjobb megoldast is. Illetve megint mas ha nem kenyszerul önellátásra hanem önellátó akar lenni, pl. hogy óvja a környezetet és megvan minden feltétele. Nem csak a politikusoknak van pénze.


Egy hülye civil

2021. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
* a majd szó csak egyszer kell duplazott tipo
2021. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%
Vagy majd magyarorszagi fedett kupolas nagy belmagassagu termal furdok fognak ilyen fakat tartani. Az Aquaticum termal furdoben nem csak a homerseklet idealis de a feny viszonyok is így az ott levo banan fa mar sikeresen minden evben terem. Olvastam valahol.
2021. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"A termeszet is megoldja mutragya nelkul."

Az ökológusoknak is csak az erdővel-mezővel kéne foglalkozni és nem párosítani a mezőgazdasággal (permakultúra).


Oké, a természet működik évmilliók óta, de a természetben "semmi probléma", ha pl egy évben nulla termés van növényi betegség vagy időjárás hatás miatt.

Az embereknél pár év terméskimaradásnak komoly következményei vannak...


Ilyenre élelmiszer, takarmány termesztést nem lehet alapozni.


Ja egyébként az intenzív termelési technológiák sem fentarthatóak hosszú távon nézve (pl a talajpusztulás miatt).

2021. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
85%

A kB. 80 évek elején az akkori Tsz rendszerben 2x-esét termeltük a saját fogyasztásnak.


Most is tudjuk szerintem a saját fogyasztást.

Pár ágazatot, zöldség, hús azért fel kéne pörgetni hozzá, mert sok az import.

Pl. Lengyel alma. Német, francia krumpli. Ez kiszorította a magyart, ugyanakkor itthon is még tudnánk termelni.

Plusz kéne még 2-3 konzervgyár meg 2-3 cukorgyár is.

(Ez kormányzati beruházással 1-2 hónap alatt kivitelezhető lenne, olcsóbban mint egy stadion.)


Ha a kakaó, kávé, ananász, Banán nemléte nélkül (miértjét ne firtassuk, de 200 éve is elvoltak nélküle vidéken) is meglenne a napi betevő.


Szóval a válasz a kérdésre igen.


Viszont a jövőben, ha ilyen villámáradások, szuperesőzések és 40 fokos hőhullámok lesznek már nem vágnám rá ennyire biztosan.

2021. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!