Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fender gitár doboza táján mi...

Fender gitár doboza táján mi rákkeltő?

Figyelt kérdés

Kidobva láttam ezt a dobozt, és csak pislogtam amikor a figyelmeztetést megláttam rajta.


[link]


[link]



2021. aug. 2. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem speciálisan a Fender dobozára vonatkozik, hanem feltehetöen a kartonra, amiböl készült, az ehhez felhasznált ragasztó vagy hasonló lehet rákkeltö. Nem derült ki, honnan vetted a gitárt, de feltehetöen az adott országban a csomagoláson is fel kell tüntetni, ha esetleges rákkeltö anyag lehet benne.
2021. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem a doboz, maga a gitar. Tartalmaz muanyagot, es a kaliforniai torvenyek szerint mindenre ra kell irni ezt a fogyelmeztetest, ami a jelenleg kb. ezres listan levo, rakkeltonek szamito vegyulet barmelyiket tartalmazza, akkor is ha amugy a normal adag egymillioszorosat kene elfogyasztani a kros hatashoz. Sult krumpli? Prop 65 warning! Alkohol? Prop 65 warning! Aszpirin? Prop 65 warning! Kb. barmilyen, szerves oldoszeres festek? Prop 65 warning! Festekpigment (foleg szinesek)? Prop 65 warning!


Na, igy kell amugy a) hiszteriat kivaltani, es b) totalisan erzeketlenne tenni mindenkit par ev alatt hogy a valoban veszelyes dolgokat is siman meg(v)egyek.

2021. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
87%

Eegen, ezt egy kicsit túllőtték.

[link]


Ne feledjük, USA-ról beszélünk, ahol a kindertojás be van tiltva.

2021. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

Ez így étvágygerjesztő, ugye?

[link]

2021. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem is az a baj, hanem hogy mivel a figyelmeztetesek jelentos resze egyszeruen es nyilvanvaloan nevetseges, nem lehet komolyan venni a tobbi, amugy valos veszelyre figyelmeztetot sem. Ha ugyanazzal a lendulettel es matricaval figyelmeztetunk egy etelfestekre amibol 40 kilot kell megenni hogy gondot okozzon, meg a masfel tonna azbesztre a falakban, az vagy hiszteriat kelt, vagy kontraproduktiv...
2021. aug. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyártók így próbálják elejét venni az esetleges kártárítési pereknek. Az USA-ban bármiért lehet perelni, és így a legegyszerűbb megelőzni.
2021. aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Naja, az a fránya jog. Kábé 60as iq-val számolnak minden termék forgalombahozatalakor. Ami ugye nem is túlzás, ha azt vesszük, hogy a mikrósütők hajnalán volt, aki macskát akart szárítani benne. Vagy az amerikában periodikusan visszatérő dohányipari perek, amiben az egyik fél azt állítja, hogy ááá, nemis káros, míg a másik oylan alanyokat szed össze, akiket megnyomorított a cigi. Persze senkinek nem volt kötelező rászokni, szóval... sok idióta van, ne légy idióta:D:D:D:D
2021. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
USA, mit vársz...? Ott még a macskát is képesek mikróba tenni, ha nincsen külön ráírva, hogy nem szabad.
2021. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Speciel most vettem egy ilyen fender stratocastert és a nyakon lógó csecsebecsék egyikén az áll hogy cancer warning és egy kódszám. Utánanéztem hogy nikkelt tartalmaz (húr és a bundok) és az nem túl egészséges kanadaiak szerint a tökeimre és annak hormonjaira. Lényegében ezt régóta tudjuk de korántsem olyan vészes, ezért van a húrtisztítás és kézmosás.
2021. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!