Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha forró teát öntünk műanyag...

Ha forró teát öntünk műanyag palackba, vagy műanyag pohárba, akkor az tényleg rákkeltő lehet?

Figyelt kérdés
Valami olyat hallottam, hogy kiválhatnak belőle rákkeltő anyagok. Ez igaz? Mennyire kell komolyan venni?
2013. szept. 17. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Van több-ezerféle műanyag. Különféle jellemzőkkel.. Szerintem az a biztos, ha forrót nem öntünk bele -a franc se tudja milyen a hatása.
2013. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
PET1
2013. szept. 17. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyészként úgy gondolom, hogy ez hülyeség. Ezek a műanyagok mind makromolekulák, ráadásul apolárisak. Csináltunk olyan kísérletet, hogy szerves oldószerbe tettünk különféle műanyagokat anno az egyetemen, és fél évig áztattuk benne a műanyagból készült korongokat, közben pedig folyamatosan mértük a korong vastagságát. Volt ahol nem történt semmiféle változás, ahol mégis, ott is elhanyagolható volt. A víz pedig poláris oldószer ráadásul, tehát hiába forró, az se sokat növel az oldékonyságon. Azt tudom esetleg elképzelni, hogy a műanyagnak alacsony az olvadáspontja és a forró víz hatására leolvad egy kicsi, bele az oldatba és azt iszod meg, de ezt se tartom valószínűnek.
2013. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
85%

Nem maga a műanyag a gond. A színező- és egyéb adalékanyagok.

Ha műanyag edényt, akármilyen tárolót veszel, szerepelnie kell rajta, hogy szabad-e benne élelmiszert tartani és max hány fokon, szabad-e mikrózni stb. Azt illik betartani.

A színtelen PET palackokkal nem lehet baj. Illetve egy, 60 fok fölött elég rendesen puhulnak, el fog görbülni a forró teától.

Veszélyes anyag nem tud elszabadulni. A PET az egyik legjobb élelmiszer-tárolásra.

2013. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dancsoltó Péter ***** válasza:
Igen, Jani! Vigyázz vele!
2015. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!