Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Vékony aljú rozsdamentes...

Vékony aljú rozsdamentes fazék alá egy jó állapotú öntvényplatni jó lehet kicsit védeni az odaégéstől a tartalmát?

Figyelt kérdés
Sörfőzés a cél, elvileg BIAB, tehát az aljára tényleg csak a nagyon apró dolgok fognak leülepedni, ha egyáltlán leülepszenek, miközben a jó ég is Brown-mozog... Az amatőr séf intuícióm azt súgja, hogy gázlángon ez így is elég kevés. Meg a fémiparban valamicskét jártas énem is túlzásnak érzi a vékony rozsdamentesnek erőből alákondítani a gázlángot, picit mindig félteném. Az öntvény és a rozsdamentes találkozása melegen nem gond? Jól barnított platni egyébként, meg jó nagy is.
2021. aug. 18. 17:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gond az öntvény és a rozsdamentes találkozása? Nem lesz tökéletes a hőátadás, de amúgy sem az. Még fel sem kell polirozni egyikte sem. Fog az működni. Sok helyen használják, nagyanyám állandóan így főzőtt.
2021. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha a minél kisebb felületen érje a hő az elérendő cél, akkor én inkább egy ilyent [link] vagy egy ilyent [link] használnék, ami az edényt távolabb tartja a lángtól.
2021. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A lyukacsos lemezen töprengtem én is, igazából ilyen elszíneződéseket sejtek, azért is jön az aggodalom. Oké, nem drága, de nem is a tönkretételével szeretnék kezdeni, csak azért, mert kezdő próbálkozásos költségvetésű a dolog... Az az érdekes, hogy van, aki külön szereti, hogy gyorsan reagál a vékony talpú, csak arra nem tér ki senki, akinek a leírásait meg is találtam, hogy min használják, és mennyire ronda tőle a fazék alja, nem beszélve a várható tartósságról. Mondjuk kettő-két és félszer ekkora adaghoz máslóvizet melegíteni tök jó lenne, miután kinövöm, nem beszélve arról, hogy ekkora adaghoz tök jó kéne legyen ameddig csak lehet. Nem gazaságosságról beszélek, hanem az állat módon szétbarmolás elkerüléséről, természetesen.
2021. aug. 18. 20:39
 4/18 anonim ***** válasza:
De mi menne tönkre?
2021. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Wadmalac ***** válasza:

"Miért lenne gond az öntvény és a rozsdamentes találkozása?"

Mert a két eltérő ötvözet közt oda-vissza ötvöző-diffúzió indul meg.

Melegen még jobban.


A végeredmény az lesz, hogy a korrózióálló edény feneke többé nem korrózióálló, ennyi.


"Jól barnított platni egyébként"

Na akkor ott lehet olyan vastag vegyes oxid, ami elegendő a védelemre.


Nem véletlen, hogy az iparban a korrózióálló acélok megmunkálásánál, hegesztésénél maximálisan kerülni kell az érintkezését szénacélokkal.


Elég egyszerűen kivédhető, a platni és az edény közé kell egy vékony nemvas és jó hővezető fém réteg, réz, alu. Talán a legegyszerűbb-legolcsóbb dupla réteg alufólia, mindig újat téve, amikor újra van használva.


Viszont ha nem zavar, hogy az edény talpa elveszti a korrózióállóságot,

2021. aug. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Wadmalac ***** válasza:

*Viszont ha nem zavar, hogy az edény talpa elveszti a korrózióállóságot, akkor mehet így is.


Tudom, hogy nem filléres dolog, de én javaslom egy vastag fenekű saválló főzőedény, akár kukta beszerzését. Ezekben alul réz és alu rétegek vannak a jó hőelosztásért.

Az alá nem kell semmi a gázon.

2021. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez az alufóliás dolog elég jónak tűnik, ki is próbálom az előzetes vizes tesztkor, köszönöm.
2021. aug. 19. 16:07
 8/18 A kérdező kommentje:
Teszten is és főzésen is tökéletesen megfelelt. Gyakorlatilag a matrica ép a fazék alján.
2021. aug. 23. 05:26
 9/18 Wadmalac ***** válasza:
Örülök, hogy bevált.
2021. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
És végül sikerült valahogy kitisztítani?
2021. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!