Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Égett műanyag szaga hogyan...

Égett műanyag szaga hogyan tüntethető el egy hátizsákból?

Figyelt kérdés

Nem tudom, melyik kategóriába kéne ezt kiírni. Hátha itt ismeri valaki azt az oldatot vagy vegyületet ami a legjobban megköti ezeket a penetráns égéstermék molekulákat.

A kedvenc hátizsákomban "megégett" egy polietilén műanyag flaska, a szaga brutális. Már pusztán a flaska táskából való kivételétől olyan szaga lett a kezemnek, hogy azt szokványos módokon (ecet és darált kávé dörzsölése) se tudtam eltüntetni az ujjaimról. A hátizsák nem sérült, de olyan elviselhetetlen bűze van, hogy dupla műanyagzsákban várja a sorsát. Elég drága és már nem is kapható modell, vajon menthető valahogy?



2021. aug. 23. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szódabikarbóna - Ez képes megkötni a szagokat, ha a hátizsákot berakod egy nagyobb műanyag zsákba, beleszórod a szódabikarbónát, lezárod, és hagyod 1-2 hétig dolgozni. Hátrány: a szódabikarbóna mennyiségének meghatározása bizonytalan, és nagyobb mennyiségben drága is.

A másik, hasonló elven működő eszköz a macskaalom. Értelemszerűen, NEM használt :) Abból többféle létezik, eltérő árkategóriákban. Hasonló kérdéseknél olvastam, hogy ezt is ajánlották. Például, a zeolit alapú macskaalmot. Ha jól tudom, az az olcsóbbak közé tartozik. Ezt a már vázolt kell alkalmazni (zsák, lezár, állni hagy...) Mennyiséget tekintve én konkrétan annyit alkalmaznék, ami teljesen elfedi a hátizsákot mind kívül, mind belül. Akkor jó eséllyel szagtalanítva lesz az egész.

2021. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Közönséges mosógépben, 40 fokon, színes ruhákhoz való mosószerrel ki kell mosni a hátizsákot. És a szabadban a napsütésen megszárítani úgy, hogy a belsejét is érje a levegő. Két léccel átlóban kimerevíteni.
2021. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Mosógépbe nem merem rakni, a bűz eddig mindenbe beivódott, amihez hozzáért, nem akarok kockáztatni. A szódabikarbónás dolgot kipróbálom, 1 kilóval fogom megszórni, és hagyom pár hétig.

Érdekesség: mind a két maszkot ki kellett dobnom, ami a baleset idején az irodámban volt, úgy megkötötték a bűzt. A sima papírokba és a ruháimba szerencsére nem ivódott bele.

2021. aug. 24. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!