Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék elektromágnest...

Hogyan tudnék elektromágnest készíteni házilag?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártam a témában, de létezik tutorial, ami megmutatja, hogy milyen alapanyagok szükségesek és hogyan kell osszerakni egy elektromágmest?

Az lenne a cél, hogy itthoni körülmények között képes legyen 2-3 kg-t lebegtetni a mágnes.



2021. szept. 6. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
-> elektromágnes házilag / electromagnet homemade
2021. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A lebegtetés már nehezebb, olyat tudsz ami magához vonzza. Megnézed miből áll egy elektromágnes /pl. a wiki oldalon vannak jó ábrák erre/ (elárulom, leginkább egy tekercsből) és azokat megveszed. Tekercselő huzal kapható (zománcozott huzal, vagy zománc huzal néven) több helyen is forgalmazzák. A feszültség, és a tekercsgeometria, (lágy)vasmag ismeretében az áramerősség számítható, és abból meg kijön a szükséges vezeték keresztmetszet (akkor van baj ha a menetszám nem fér el a csévére, mert akkor újra kell az egészet számolni, mert változik a tekercsgeometria).
2021. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm az eddigi válaszokat.

Esélytelen olyat készíteni, ami felett lebeg egy tárgy?

2021. szept. 6. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Felett??? Alatt... Az elektromágnes alapvetően vonzani tud dolgokat. És magához fogja vonzani. Olyan "trükkök" vannak, hogy ha elemelkedik a tárgy a földtől kikapcsolják a mágnest egy rövid időre, ekkor elkezd esni, majd megint bekapcsolják és így "lebegtetni" lehet. Amikor a "fölötte" lebeg azok a szupravezető mágnesek pl.: https://www.youtube.com/watch?v=KehU8LL_Z7c (ebből a kísérletből van fordított elhelyezésű is, hogy alul a szupravezető és fölötte lebeg egy állandó mágnes).
2021. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2021. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ilyenre gondoltam. Teljesen laikusként kérdezek. Bocs, ha rossz szakszavakat használok.


[link]

2021. szept. 6. 12:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy működik, ahogy leírtam... Impulzus sorozat vezérli, a cikk végén szerepel is, hogy ez nem egy "egyszerű" elektromágnes, van hozzá egy elég össztetett elektronika is, és több tekercs "kvázi mint egy villanymotor".
2021. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Még valósítható ez otthoni keretek között egy laikusnak?
2021. szept. 6. 14:09
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Tervezéssel együtt nem.
2021. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként nem megvalósítható, de ha szépen a kezedbe veszel fizikáról, matematikáról és elektronikáról szóló tankönyveket, és ezeket megtanulod, azután simán menni fog.
2021. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!