Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kezdjek hozzá? Gyök?

Hogy kezdjek hozzá? Gyök?

Figyelt kérdés

3x(másodikon) + 8x - 3 = 0


Mennyi az alábbi egyenlet gyökei különbségének abszolút értéke?


Hol itt a gyök először is?

Hogy kezdek hozzá?

Kérem segítsen vki ...

MEgérteni szeretném,nem megoldást,köszi nagyon:)

17/L


2010. szept. 3. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Másodfokú egyenlet gyökei azok az értékek, melyet az x felvehet, miközben igaz marad az egyenlet.

Tehát először megoldod megoldóképlettel (17 évesen biztos tudod már), majd az x-re kijött eredményeket kivonod egymásból, veszed az abszolútértékét és kész.

2010. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én a másodfokú egyenlet megoldóképletével kezdenék hozzá,bár nem biztos,h. jó lenne!:)
2010. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel a hatványkitevő páros, a levezetés vége felé két gyök értéket fogsz kapni, eg pozitívat és egy negatívat (pl 9 az lehet -3 a másodikon, de +3 a másodikon is), így az egyenletnek legvégül két megoldása lesz. Ez az egyenlet két gyöke, azaz két megoldása.

A megoldásban sajnos sokat segíteni nem tudok, mert már régen tanultam ilyet, de amit írtam, az biztos így van! Talán annyi tanácsom még lenne, hogy próbáld az x mentes tagot az egyenlőség másik oldalára vinni, keress a két x-es tagra valami azonosságot.

2010. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyökök a megoldásai az egyenletnek.


Alakítsd át a kifejezést.


bal oldal = 3(x^2+(8/3)x+1) = 3((x+8/6)^2-(8/6)^2+1) = 3((x+4/3)^2-7/9)


az a^2-b^2 = (a-b)(b-a) azonosság felhasználásával és a kifejezés 0-vá tételével azt kapod, hogy a két tag egyike 0 kell hogy legyen, a gyökök értéke így


-4/3 (+/-) gyök(7)/3 lesz a két megoldás (jelen esetben mindkettő negatív), a két gyök különbségének abszolút értéke tehát 2*gyök(7)/3 = 2/3*7^0.5.

2010. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt elég jó magyarázat van hozzá:

[link]

2010. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

D= b^2 - 4ac

x1 = ( -b + gy(D) ) / (2*a)

x2 = ( -b - gy(D) ) / (2*a)

Innen x1-x2 = ( gy(D) ) / a


D = 64 - (-3*3*4) = 64 + 36 = 100

=> x1-x2 = gy(100) / 3 = 10/3

|10/3| = 10/3

Magyarázat:

gy(x) = gyök alatt x

Minket nem érdekel a két gyök, csakis a különbségük, annak is csak az abszolút értéke. Amúgy a két gyök -3 és 1/3, behelyettesítéssel ellenőrizhetitek.


A képleteket x1,x2, és D-re tudnod kell, ezekkel oldod meg a másodfokú egyenleteket. A különbségük pedig törtek egyszerű kivonása. Nem is tudom mit kellene még magyarázni. :)

2010. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a képlet, amit ideírtál, a másodfokú egyenlet 0-ra redukált alakja. Pont erre az alakra van a másodfokú egyenlet megoldóképlete. Ennek eredményeképpen két gyököt( eredményt) fogsz kapni. A kérdés, ennek a két gyöknek a különbségének az abszolut értéke. Olvasd el, amit írtam, és válaszd ki azt a szót, amit még nem ismersz. És annak nézz utána.
2010. szept. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!