Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki hosszú ideig, több...

Ha valaki hosszú ideig, több hétig van eszméletlenül lélegeztető gépen, akkor annak milyen az anyagcseréje? Hogy tud ilyenkor enni, nagy dolgot intézni?

Figyelt kérdés
Szerencsére még nem volt ilyenben részem, laikus vagyok!!
2021. dec. 4. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még tudatos állapotban is kibírod 3 hétig éhen. 2 hétig voltam altatva, kaja zéró, nyilván széklet sincs ilyenkor. Folyadékot infúzión kaptam, 15 kilót fogytam, de volt miből. Ilyenkor nagyon lassú az anyagcsere. Amikor felébresztettek, még csak éhes se voltam.
2021. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ilyenkor fürdetnek, vagy legalább tisztába tesznek?

Gondolom fogmosás, meg ilyenek szóba sem jöhetnek?!

2021. dec. 4. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Katéterrel zacskóba megy a vizelet. Néha lemossák a beteget. Fogat mosni minek, ha nem eszik?
2021. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Fürdetni nem lehetséges, mivel az ember a gépekre van kötve. Néha lemossák szappanos szivaccsal. Fogmosás fölösleges, mivel nem eszik semmit az illető.

Azt azért tudni kell, hogy ilyenkor az életért küzdenek, szóval nem a pipere, meg a frissen borotvált arc a legfontosabb. Továbbá néhány esettől eltekintve, pár hét után vagy felébred az illető, vagy meghal. Ha sokkal tovább van altatásban, akkor a szövődményekbe, tüdőgyulladásba, stb fog belehalni. Magyarul nem kell aggódni a hosszú haj, szakáll, vagy a töredezett körmök miatt, vagy hogy nem lett rendesen megmosva a füle mögött.

2021. dec. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, jaj, de sok oktalanság van itten, kérem szépen!

A tartósan lélegeztetett betegeket “etetni” szokás, persze nem a szájába gyűrik bale a falatokat, hanem egy a gyomrukba levezetett műanyag csövön kereszül kapnak “ételt”. Széklet akkor is van, ha nem eszünk. Nem néha, hanem minden nap lemosdatják a betegeket tetőtől talpig, és természetesen tisztába is teszik őket, amikor kell. Fogat nem mosnak nekik, de a szájukat kitörlik mefelelő folyadékba mártott törlökkel. Mindezek az erőfeszítések persze nem elegendők ahhoz, hogy akit hetekig tartó lélegeztetés után levesznek a gépről, az frissen vidáman, jó kondiban ébredjen.

2021. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Te hol élsz, 5-ös? Mert hogy nem Magyarországon, az biztos! De ha igen, hát írd le, melyik kórházban végzitek így a munkátokat?
2021. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mint írtam abszolút laikus vagyok még szerencsére, csak pusztán kíváncsiságból kérdeztem, hogy ha valaki erre kényszerül, az mire számíthat!
2021. dec. 4. 20:11
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

(cikk második fele)


[link]

2021. dec. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kóma nem azonos a lélegeztetőgéppel, 8-as. Nyilvánvaló, hogy lehet valaki kómában lélegeztetés nélkül. A kérdés pedig a lélegeztetésre vonatkozott, nyilvánvalóan a covid apropóján.
2021. dec. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdés az “eszméletlen lélegeztető gépen levő” betegek “anyagcseréjére” vonatkozott. Anyagcserén a laikus kérdező első sorban a kakilást, meg a pisilést értette, ha jól sejtem.
2021. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!