Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 30 év múlva még lesz mentő...

30 év múlva még lesz mentő gépkocsi-vezető állás? Vagy már önvezető mentőautók lesznek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 18:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
22%
És ki ülne olyan járműbe amit nem ember vezet? Én egy fűrészgéptől is tartok, és ha lehet inkább kézzel vágok szét valamit.
2021. dec. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Remélem megszűnik a mindennapi vezetés, csak beülok a kocsiba és elvisz dolgozni...
2021. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen biztos, hogy önműködő autók lesznek. Mondjuk a mentőnél nem 100%, az pont egy olyan autó, aminek szükség esetén át kell hágnia a szabályokat, ha úgy tud gyorsabban haladni.
2021. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem értem. Azt írod hogy ki ülne be egy olyan autóba amit nem ember vezet, aztán meg azt hogy örülnél hogyha egy autó vinne dolgozni és nem kéne vezetni. Most akkor ez hogy van? :D
2021. dec. 10. 18:47
 5/11 anonim válasza:
97%

"Picit" járatos vagyok a témában.


Hiába a legjobb önvezető autó, hiába a legjobb rendszere, és a legjobb műholdas támogatása, ha maga az ÚT, amin közlekedik nem megfelelő. Ez olyan helyeken működhet(ne), ahol maga az út is fel van erre készítve, érzékelőkkel, jelzőkkel,...

2021. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaa értem! Szóval akkor még kicsit odébb lesz ez
2021. dec. 10. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
#7 és a drónautó?
2021. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
100 év múlva se lesz önvezető autó. A technika nem lehetetlen, csak óriási befektetés kéne az infrastruktúrába. Magyarországon, ahol az utak minősége elfogadhatatlan, mégis, hogy csinálnának olyan utakat, ami kommunikálni tud az autóval? Nolátod. Lehetne, de felesleges pénz és óriási munka lenne vele. Az emberek többsége amúgyis szeret vezetni, aki nem, az meg megy busszal vagy vonattal vagy duzzog az autójában.
2021. dec. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is van rálátásom. Lesznek önvezető autók, de én inkább 10-15 éves távlatban látom őket és valóban nem biztos, hogy minden úton. De, hogy a mentőautó is az lesz-e abban nem vagyok biztos.
2021. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 veterán vas ***** válasza:
100%
A mentőautó vezetése -különösen ha esetkocsikról beszélünk - jelentős részben az improvizálásról szól. Váratlan forgalmi helyzeteket kell megoldani, és gyakran az előírtnál nagyobb sebességel lehet/kell közlekedni. Továbbá nincsenek előre programozható standard útvonalak sem, így nem lehet önvezetős járművekkel megoldani.
2021. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!